5.00 / 1 oy

Sizce bu bitki nane olabilir mi?

Yaklaşık 1.5 ay önce bir bahçeden nane alarak saksıya ektiğimi Saksıda Nane Yetiştirmek ve Nane Ekimi yazımda anlatmıştım. Bu naneler iki günde kurumuşlardı ve demek ki olmuyor diye demoralize olmuştum ve açıkçası hevesimi de kaybetmiştim. Derken o kuruyan nanenin dibinden yeşil bir şeyin filizlendiğini fark ettim ve biraz büyüyünce naneye çok benzediğini gördüm :)

Fotoğrafta saksının alt kısmında gördüğünüz kuru dallar o gün bahsettiğim naneye ait. Üstte çıkan yeni yeşillkler ise ayı kökten geliyorlar ve her gün inanılmaz bir hızla büyüyorlar. Henüz hiç kokmadıkları için emin olamadım ama sizce de bu yeşil bitki nanedir değil mi?

saksıda nane bitkisi

eliff

12.12.2020 09:11

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 23 Mart 2021 11:37
 • 10 Aralık 2021 10:07
  2

  uzun zamandan sonra gelen bilgilendirme editi: evet naneymiş, kocaman oldu ve farklı saksılarda da köklendirip eşe dosta dağıttım. halen bol miktarda duruyorlar ve nane gerektiğinde direk dalından kopartıp öyle tüketiyoruz taze taze :)

 • 8 Haziran 2022 09:43
  0

  görebildiğim kadarıyla naneye benziyor, elinizi azıcık sürterek koklayabilirsiniz. nane kokusu zaten kendini belli eder

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sizce bu bitki nane olabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.