5.00 / 1 oy

Sigara yerine eli meşgul edecek eşya tavsiyesi

Sigara içenlerin el tiryakiliği ya da dudak tiryakilikleri çok eleştiriliyor çünkü madem dumanına tiryakiliğin yok, neden sigaranın ucunı yakıp dumanını içine çekiyorsun diyorlar, haklılar da. Ama ben şunu fark ettim ki sigara içme konusunda şu an ya da daha önce bağımlılık yaşamış kişilerde aşırı öfke ya da üzüntü durumlarında ellerine alacakları bir kalem ya da dudaklarından çekecekleri bir hava onları rahatlatıyor. Bu belki sigarayı bırakmak isteyenlere bile yardımcı olabilecek bir tespit bence çünkü nefesin kendisi zaten rahatlatan bir eylemken bu rahatlamayı sağlayan şeyin sigara olduğunu zannetmek insanların zihninde sigarayı bırakmayı daha da zorlaştıyor. Ben kendi buluşumu sizlerle paylaşmak için bu soruyu açmaya karar verdim, daha güzel buluşları olanlar için de yanıtlarını beklerim.

sigara filtresi sakız

Bu görmüş olduğunuz şey, sigara filtresinin ucuna sokulmuş bir şekerli sakız. içerisinde hava geçebilecek kadar bir boşluk olduğu için yetişkin emziği gibi ağzınızda tutup şekerli sakızlı bir tat ile içinize kısık nefes çekebiliyorsunuz. Sigarayı bırakmak isteyip de elini kolunu koyacak yer bulamayanlara ya da eve tek başınayken elini ağzını meşgul edecek bir şey arayanlara benim tavsiyemdir.

bumerang

16.08.2019 00:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sigara yerine eli meşgul edecek eşya tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.