5.00 / 1 oy

Wuhan virüsü için hangi maskeyi kullanmak gerekiyor?

4-5 TL'ye satıldığını gördüğüm maske fiyatlarının n11 gibi yerlerde 400-500 TL'lere fırladığını (aynı maske ve aynı ilan için) üzülerek gördükten sonra artık satıcılara olan güvenimi tam olarak yitirdim, sağlık konusunda bile kimsenin gözünün yaşına bakmadan para kazanmak istiyor kan emiciler. Zaten forumlarda okuduğum kadarıyla piyasada satılan çoğu maske de wuhan virüsünü korumak gibi bir yeterliliğe sahip değilmiş.

N95 maske adında bir maske var herkesin bahsettiği ama N95 maskeler de kendi aralarında fiyat ve özellik olarak çok geniş bir skalaya sahipler. N99 ya da N100 gibi maskeler ise çok pahalı ve gereksiz olarak ifade ediliyorlar. Bir de FFF1 FFF2 ve FFF3 türü maskkeler, farklı katlarda koruma sağlayan maske türleriymiş.

Tek kullanımlık ya da uzun süre kullanımlık olanlar olabilir, konuyu yeterlice araştıran birileri hangi marka ve model maskeyi almamızı tavsiye edebilir mi?

elgin.akpinar

27.02.2020 13:27

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 12 Ekim 2021 13:32
    0

    sadece tek bir vaka varken astronot gibi giyinip sokaklara öyle çıkıyorduk, adı da wuhan virüsüydü o zamanlar. şimdi her an yanımızdan pozitif birisi geçiyor (adı da covid-19 oldu) ama incecik maskelerimizin burnunu bile kapatmaya hava alamadığımız gerekçesi ile üşeniyoruz. nereden nereye..

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wuhan virüsü için hangi maskeyi kullanmak gerekiyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.