5.00 / 1 oy

Tıraş olurken kan taşı kullanmak zararlı mıdır?

Berberlerde yıllardan beri görüp de tiksindiğim için kullanamadığım ürünlerden birisi kan taşıdır. Kan taşının ne olduğunu bilmeyenler için, beyaz bir maddedir ve tıraş olurken kanayan yüzeye sürüldüğünde kanamayı durdurur. Berberlerde tiksinmemin nedeni ise, eskiden tek bir taşı herkesi tıraş ederlerken herkesin cildine uygulamalarıydı. Açık yaradan bulaşabilecek hastalıkları düşünerek ben de her zaman tıraş olurken oluşan kanamalarda berberime kan taşı sürmemesini söylerdim yüzüme. Sonraları tek kullanımlık kulak pamuğu gibi modelleri çıktı ama kalan eski alışkanlıktan dolayı ben halen kan taşı kullanmaktan tiksinmeye devam ediyorum ve evde bile kullanmıyorum.

Korona virüsü salgını nedeniyle uzun bir süre evden tıraş olacağız gibi görünüyor, ben de eski alışkanlıkları kırmanın doğru olduğunu düşünerek internetten kan taşı siparişi verdim ama kullanıp kullanmama konusunda halen kararsızım. Tıraş olurken oluşan bir kanamada açık yaraya kan taşı kullanmanın bir zararı var mı bildiğiniz yoksa çekinmeden kullanılabilir bir ürün müdür acaba?

harun_emirhan

23.03.2020 09:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Ekim 2021 02:29
    0

    berberde sakal tıraşı olmayalı o kadar çok olmuş ki başlığı görünce resmen garipsedim ve kim berberde sakal tıraşı olur ki diye düşündüm. pandeminin psikolojik etkilerinin geçmesi ve çok standart olan günlük rutinlerin tekrar alışkanlığa dönmesi biraz zaman alacak gibi. bunun haricinde berberde sakal tıraşı olsam da kan taşı kullanmam ama çok kanayan bir cildim olsaydı evde kullanmayı düşünebilirdim.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tıraş olurken kan taşı kullanmak zararlı mıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.