5.00 / 1 oy

Bulgur Yıkanır mı?

Bulgur ile pilav ya da çiğköfte hazırlayacaksınız ve marketten aldığınız bulgurun önce yıkanıp yıkanmaması gerektiğine dair de aklınızda sorı işaretleri var. Doğru yerdesiniz merak etmeyin :)

Bugur zaten doğal bir ürün olduğu için ve paketlenmeden önce de zaten yıkandıktan sonra kaynatılma işlemleri yapıldığı için bulguru kaynatmanıza hiç gerek yok, olduğu gibi pişireceğiniz yere ekleyebilirsiniz. Birilerinin bulguru suyun içine koyduğunu ya da bubulgurun üzerine kaynar su döktüğünü gördüyssenüz ve aklınız bu yüzden karışıksa da bu işlem bulguru suyun içinde bekleyerek yumuşatmak için yapılırç Örneğin kısır ya da çip köfte yapılması amacıyla bulgurunu (genellikle esmer bulgur olur) ıslatan birisini gördüysenüz buradaki amaç daha az ve kolay yoğurma yapabilmek için bulguru yumuşatmaktır.

Özellikle sindirimi kolay ve lifli bir gıda olması açısından bulguru tabaklarınızdan eksik etmemeye çalışın ve bu süreçte de marketten aldığınız bulgur pketlerini açar açmaz yıkamadan kullanabileceğinizi unutmayın.

gulnihale

02.11.2020 07:20

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bulgur Yıkanır mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.