5.00 / 1 oy

Lightroom ile Lightroom Classic Arasında Ne Fark Var?

Adobe ürünlerini araştırırken ham fotoğraflar üzerinde düzenleme yapabilmeyi sağlayan Lightroom uygulamasının iki farklı seçeneği (mobil uygulama haricinde) olduğunu fark ettim. Her ikisi de Windows ve Mac bilgisayarlar üzerinde kullanılması amacıyla kullanılıyorlar ve her ikisinin de adı Adobe Lightroom olarak geçiyor ama birisinde Classic ifadesi de var, yani

Adobe Lightroom

Adobe Lightroom Classic

adında lightroom olan iki farklı ürün görünüyor. Önce Adobe Lightroom CC ile ürün sınıf atladı da eski ürünü de korumak için Classic ifadesi mi eklediler diye baktım ama anlayabildiğim kadarıyla Adobe Lightroom Classic olan program tamamen bilgisayar üzerinde çalışan ve bildiğimiz Adobe Lightroom olan ürün. Ama Adobe Lightroom olarak adlandırılan ürün ise bilgisayara kurup da Cloud üzerinden çalıştırmanız gereken ve daha sınırlı özelliklere sahip bir program. Doğru mu anlıyorum yoksa kaçırdığım bir nokta var mı sormak istedim. Bir de neden böyle kafa karıştıracak bir isimlendirme yapmışlar hiçbir anlam veremedim?

alp_39

10.07.2020 14:32

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Lightroom ile Lightroom Classic Arasında Ne Fark Var?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.