5.00 / 1 oy

RCA Kablo USB Dönüştürücü Önerisi (Hesaplı ve Kaliteli)

Öncelikle yaşadığım problem ve amacım için bkz: Eski Video Kamera Bilgisayara Nasıl Bağlanır?. Video kameradaki kasetleri dijitalleştirebilmek için kamerayı bilgisayara bağlamak istiyorum ve kameradan RCA kablo ile çıkış alıp PC ya da MAC bilgisayarda usb girişi ile input almak istiyorum. Youtube'da birkaç tutorial izledim ve bu işlemi yapabilmek için bir dönüştürücü (adaptör) cihaza ihtiyacım olduğunu anladım.

İzlediğim videolarda kullanılan cihazlardan Türkiye'de satılmakta olan tek dönüştürücü Avermedia Ez Maker 7 ve bu cihazın Türkiye satın fiyatı da yaklaşık 580 TL civarında. Açıkçası gerekirse bu cihazı da alacağım, 15 yıllık kamera kayıtlarını saklamaktan daha değerli değil ama muhtemelen bir daha da kullanacağım bir ürün olmadığı ve video kayıtları da zaten video kaset kalitesinde olduğu için fiyat olarak daha uygun bir cihaz satın alıp alamayacağımı merak ediyorum. RCA kablosu ile usb kablosu arasında sinyal dönüştürebilen daha ucuz bir kablo var mı yoksa bu dönüştürücü cihazlardan bana tavsiye etmek istediğiniz bir fiyat/performans ürünü var mıdır?

hasan

21.11.2020 22:27

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 26 Kasım 2020 18:30
    5

    Amazon'dan 63 TL'ye Alfais Al-4553 RCA Av to HDMI Dönüştürücü Adaptör sipariş ettim ve eski oyun konsollarını yeni nesil TV ve monitörlere bağlayabilecek şekilde benim için işe yaradı, alıp deneyebilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
RCA Kablo USB Dönüştürücü Önerisi (Hesaplı ve Kaliteli)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.