5.00 / 1 oy

Eski Video Kamera Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Tekrar selamlar, bugün durumumu anlattığım ve evdeki eski video kamerayı televizyona bağlamaya çalıştığım sorum için bkz: Eski Video Kamera Televizyona Nasıl Bağlanır?. Bu kasetleri izleyebilmek için her seferinde kamerayı televizyona bağlamakla uğraşmak yerine kamerayı bilgisayara bağlamak gibi bir fikir geldi aklıma. Böylece videoları da bir şekilde dijital olarak kaydetme ve bilgisayarda da saklama imkanı bulmuş olurum. Yoksa kamera bozulas izleyecek yer kalmayacak ya da bu tür kasetlerin ömürleri de çok uzun olmadığı için bu güzel hatıraları kaybetmek istemiyorum.

Sony marka ve 2000'li yıllarda piyasaya çıkan bu kamerada RCA ve S-Video çıkışları var. Bilgisayara aktarabilmek için de usb, vga ya da hdmi gibi bir input'a ihtiyacım var. Bu giriş ve çıkışları dönüştürebileceğim bir adaptör tavsiye eder misiniz? Ayrıca adaptör ile kamera ve bilgisayarı birbirine bağlamak için ihtiyacım olan kabloları da yazabilirseniz tek seferde tümünü sipariş vermek istiyorum. Belki bir tarafı s-video ve diğer tarafı da usb gibi bir kablo olsa hem sesi hem de görüntüyü aktarabilir miyim sizce?

hasan

21.11.2020 15:23

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Eski Video Kamera Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.