5.00 / 1 oy

Balkon İçin Açılır Tente Tavsiyesi (2020)

Bayramı evde geçirelim dedik ama hava almak için çıktığımız balkon saat 12'den sonra batıncaya kadar güneş aldığı için altında oturmaya imkan yok. Önce yerden su dolu bidonla sabitlenen şemsiyelerden almayı düşünüyordum ama sonra şemsiyelerin hem rüzgarda uçma tehlikesinin daha fazla olması (üst katta olduğumuz için fırtına seviyesinde sert rügar esebiliyor); hem de altındaki gölgenin çok sınırlı olmasından dolayı tavandan sabitlenen tente almaya karar verdim. Büyük rüzgarlarda ve fırtınalarda elle kapatacağım ve kapalıyken de bir tehlikeye yol açmamış olacak.

İnternette hazır olan satılan tentelere baktığımda çoğunun montajını kendimin yapabileceğini düşünüyorum. Usta da gelse yapacağı profillerin vidalama yerlerini tavana vidalamak sonuçta. Ama ürün kalitesi ve kullanım ergonomisi açısından hiçbir ürüne güvenip de sipariş veremedim. İnternetten tente alarak kendi kurulumunu yapmış olan ve kalitesinden memnun olan varsa tente önerisi yapabilir mi lütfen?

hamdi

01.08.2020 02:02

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 11 Kasım 2021 07:45
    1

    bu tür tente ve şemsiyeleri açık vaziyette bırakmadığınıza emin olmanızı öneririm çünkü en ufak rüzgarda paraşüt etkisi ile içeriden havayı yediklerinde hemen uçup gidebiliyorlar. balon gibi uçup gitseler yine iyi ama düştükleri yere hasar veriyorlar ve uçmadan önce de bağlantıları kopartıp parçalayıp öyle gidiyorlar. özellikle üst katlarda ve sert rüzgar alan evlerde bu duruma çok dikkat etmeniz faydanıza olur.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Balkon İçin Açılır Tente Tavsiyesi (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.