5.00 / 1 oy

Pirinç Sirkesi Yerine Ne Kullanabilirim?

Evde sushi yapmak için alışveriş yaptım, akşama artık california roll yaparım derken bir baktım evde pirinç sirkesi yokmuş. İnternetten sipariş vermek istiyorum ama eve sipariş getiren uygulamaların da hiç birisinde pirinç sirkesi bulamadım. Evde sirke niyetine yemeklerde kullandığım beyaz şarap var, bunun dışında üzüm sirkesi de var. Acaba pirinç sirkesi yerine farklı bir sirke kullansam olur mu? Ya da pirinç sirkesine en yakın sirke hangisidir?

1 saat sonra gelen güncelleme: internette okuduğum tüm yazılarda uzakdoğu mutfağı için pirinç sirkesi dışında pirinç olmaz diyorlar. Ben de artık tam evden pirinç sirkesi almaya gidecekken bir arkadaşımın bilgilendirmesi ile birlikte macrocenter'da pirinç sirkesi satıldığını ve eve de sipariş getirdiklerini öğrendim. Eve teslimat ücreti olarak 5.90 TL verdim ama evden çıkmak istemediğim için canları sağolsun. Bunun dışında da çok güzel reyonları varmış, müsait zamanda detaylı olarak inceleyip bir çok siparişimi buradan verebilirim.

2 saat sonra gelen güncelleme: Sushi yapmak amacıyla pirinç sirkesi alıyorsanız satın aldığınız sirkenin içinde tuz ve şeker olup olmadığını arkasındaki içindekiler bölümünden okuyun. Benim satın aldığım pirinç sirkesinde tuz ve şeker oranları sıfır yazdığı için kendim ekleyerek karıştırdım ve sushi pirinine öyle ekledim. Şeler ve tuz oranı olarak da çeyrek su bardağına yarım tatlı kaşığı şeker ve biraz daha az olacak şekilde tuz ekledim.

nevAmore

21.10.2020 18:46

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 5 Aralık 2020 20:09
    9

    Pirinç sirkesi yerine ne kullanılabilir henüz bulamasam da elma sirkesinin kullanılmayacağını tecrübeyle anladım. Siz benim yaptığım hatayı yapmayın. pirinç sirkesini biraz aradım bulamayınca (bir yerde buldum ama çok pahalıydı, ilk kez sushi yapmayı deneyeceğim ve başarabileceğimi düşünmediğim için almama gerek yok diye düşündüm) tüm sirkelerin mantığı aynıdır diyerek sevdiğim sirke olan elma sirkesi kullandım. Ne yazık ki sonuç buram buram elme sirkesi kokusu ve tadını almak oldu.  

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Pirinç Sirkesi Yerine Ne Kullanabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.