5.00 / 1 oy

PC'ye bağlayabileceğim Quickshot Joystick Nereden Bulabilirim?

Öncelikle herkese merhabalar, önceki yazılarımı ve sorularımı okumuş olanlar nostaljik oyunlara olan merakımı da hatırlayacaklardır. Nostaljik oyun denince de akla haliyle bugünkü oyun konsolları yerine o zamanlar kullandığımız bilgisayarlar geliyor. Commodore 64 ve Amiga 500 gibi dönemin bilgisayarları, televizyona bağlayarak ve joystick adı verilen bugünün dualshock benzeri kollu oyun yönetme cihazları ile oynanırdı ve neden artık üretilmediklerini halen anlayabilmiş değilim. Yeni nesil konsol kollarında sol baş parmağınızla yönettiğiniz yön çubuğu o zamanlar tüm elle tutulacak kadar boyutta olurdu ve üzerindeki iki butona da iki farklı işlev yüklenerek çok daha keyifli oyun deneyimleri sunardı.

İnternetten halen quickshot benzeri kollar aramaya devam ediyorum, ama usb girişli ya da bluetooth özellikli muadilleri maalesef fazla uyduruk oluyorlar. Sonuç olarak yurt dışından gerçek Quickshot bulmayı düşünmeye başladım. Ama asıl sorun Quickshot bulsam bile Playstation'a ya da PC'ye nasıl bağlayabileceğim.

İnternette çok sayıda nostaljik oyun delisi var ama nedense böyle gerçekten keyifli bir proje ike kimse uğraşmamış. Bu konuda bir çözüm önerisi olan varsa görüşlerini öğrenmek isterim.

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer başlıklar için;

bkz: PS4 Pro Ekran Gidip Gelmesi (1-2 sn ekran kararması) sorunu

bkz: Bluetooth Audio Devices Are Not Supported By The PS4 Hatası

bkz: Evde kalabalıkken oynanabilecek PS4 oyunları tavsiyeleri

bkz: Playstation 4'te Sensible Soccer oynanabilir mi?

bkz: Windows 10'da Sensible Soccer oynamak mümkün mü?

bkz: Efsanevi LucasArts Adventure Oyunları

gumanji

21.04.2021 22:30

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PC'ye bağlayabileceğim Quickshot Joystick Nereden Bulabilirim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.