5.00 / 1 oy

Ocak Ayında Hangi Balıklar Yenir ve Balık Tavsiyeleri Nelerdir?

Aylık olarak paylaşmaya çalıştığım ayın taze balıkları listesine Ocak ayı ile devam ediyorum. Önceki yazılarım için:

bkz: Çocuklar için kılçıksız balık tavsiyeleri

bkz: Balık Nasıl Seçilir ve Taze Balık Nasıl Anlaşılır?

bkz: Aralık Ayında Hangi Balıklar Yenir ve Balık Tavsiyeleri Nelerdir?

bkz: Kasım Ayında Hangi Balıklar Yenir ve Balık Tavsiyeleri Nelerdir?

Mevsimsel anormalliklerden dolayı eksi artı bir ay şeklinde balıkçılarda gördüğünüz taze balıklar yer değiştirebiliyor, ama yine de genel olarak takip edebileceğiniz ve her ayın en taze balıklarını en taze formlarında yiyebileceğiniz bir aylık balık takip listesi var gibi düşünebilirsiniz.

Ocak ayı, hamsilerin daha da etlendiği ve lezzetlendiği bir ay. Eğer hamsi sevirsanız ocak ayı hamsi yemenin en güzel zamanlarından birisidir. Ocak ayının bir diğer zamanlaması güzel balığı da kefal balıklarıdır. Bu balıkların haricinde torik, istavrit, uskumru, lüfer ve palamut gibi balıklar da lezzetli ve taze olurlar. Çipura yerine lüfer tercih etmeye Ocak ayında da devam ederseniz daha etli ve lezzetli balıklar yemiş olursunuz. Kalkan balığı da pahalı olsa da artık mevsimi başlamış oluyor ve önümüzdeki iki ay boyunca temizlemeye üşenmeyenler için lezzet şöleni olmaya devam ediyor. Çinekop sevenler de yine Ocak ayında lezzetli çinekoplar yiyebilirler.

koray2222

21.01.2021 16:02

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ocak Ayında Hangi Balıklar Yenir ve Balık Tavsiyeleri Nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.