5.00 / 1 oy

Kasım Ayında Hangi Balıklar Yenir ve Balık Tavsiyeleri Nelerdir?

Kış gelmeye başladı diye balık yemekten de vazgeçmemek lazım, her mevsimde farklı balıklar tutulmakta ve her balığın da en lezzetli olduğu aylar bulunmakta. Hatta balık yemeyi hep yaz ayları ile bağdaştırsak da kış aylarının başlangıcında balıkçı tezgahları daha zengin olur ve taze balık seçenekleri de daha fazla olur.

Kasım ayında yiyebileceğiniz en taze balık palamuttur. Aslında palamutlar ekim ayında olur ama mevsimlerin ve hava sıcaklıklarının biraz kaymış olmasından dolayı balık hallerinde bu günlerde çok taze palamutlar görebilirsiniz.

Kasım ayı hamsi için de çok güzel bir aydır, hem hamsiler daha lezzetli olurlar hem de bolluktan dolayı fiyatları da daha düşük olur.

Kasım ayında taze taze yiyebileceğiniz diğer balık türleri ise istavrit ve çinekop türü balıklardır. Balıkçınız getiriyorsa yine bu ayda yiyebileceğiniz diğer güzel balık türleri: pisi balığı, sardalya, orfoz, lüfer, çipura, kılıç, orfoz ve uskumru balıklarıdır.

Her balığın farklı lezzeti ve pişirme kültürü olduğu için internetten tariflerini araştırma konusunda da araştırmacı olmanızı ve balıkları tüm ailenize severek yedirebilmenizi tavsiye ediyorum.

koray2222

15.11.2020 12:27

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kasım Ayında Hangi Balıklar Yenir ve Balık Tavsiyeleri Nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.