5.00 / 1 oy

Aralık Ayında Hangi Balıklar Yenir ve Balık Tavsiyeleri Nelerdir?

Kasım ayında paylaştığımm Kasım Ayında Hangi Balıklar Yenir ve Balık Tavsiyeleri Nelerdir? sayfasının okunma sayıları beni motive ettiği için Aralık ayı için de bu listeyi güncelleyerek hazırlamaya karar verdim. Aralarında çok büyük farklar olmasa da en taze balık türleri konusunda elbette mevsim farklılığından dolayı farklı balıklar var.

Aralık ayının en güzel balığı hamsidir. Ama hamsi yerine alternatif taze balıklar ararsanız torik, uskumru, mezgit, istavrit, barbunya, tekir ve palamut da yiyebilirsiniz. Büyük ve etli balık sevenler için de lüfer tavsiye ederim. Bulunduğunuz şehire göre taze sardalya da bulabilirsiniz. Aralık ayında çipura tavsiye eden siteler de görüyorum ama ben yememeyi tercih ediyorum.

Takip eden aylarda da atlamamayı ümit ederek hangi ayda hangi balıklar yenir yazı dizisini her ay için tamamlamayı umuyorum. Balığın insan için ve özellikle de çocuklar için gerekli bir besin olduğunu hatırlatarak haftada en az bir kez sofranızda balık pişirmenizin önemini hatırlatarak sağlıklı günler diliyorum.

koray2222

27.11.2020 16:50

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Aralık Ayında Hangi Balıklar Yenir ve Balık Tavsiyeleri Nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.