5.00 / 1 oy

Yemeksepeti'nde Kazanılan Puanları Paraya Dönüştürmek

Koronavirüs istatistiklerinin normale dönmesi sonucu yeniden dışarıdan yemek sipariş etmeye başladım ve telefonla bir restorandan sipariş verdiğimde mutlaka bir aksilik olduğı için internetten yemeksepeti kullanarak sipariş vermeyi tercih ediyorum. Restoranların yemeksepeti'ne ödedikleri komisyonların farkındayım ama yemeksepeti de burada puan ve yorum özellikleri ile bir nevi polislik görevi yapıyor bence ve ilginç bir şekilde siparişlerim hem daha hızlı, hem de daha sorunsuz geliyor. Ama benim sormak istediğim soru başka.

Firmaların sadakat programı adını verdikleri sistemler vardır ve alışveriş yaptığınızda size puan kazandıran tüm sistemler de bir çeşit sadakat programı örneğidir. Burada amaç, işletmenin müşterlierini rakip firmaya gitmelerini engelleyici ödüller sunması ve bu ödülleri harcarken de daha fazla para harcamaya ikna etmesidir. Müşteri açısından da aynı yerden alışveriş yapmaya devam ettiği süre boyunca daha ucuza alışveriş yapma imkanı sağlar ve dolayısıyla ortaya bir kazan-kazan durumu çıkar. Ama yemeksepeti'nde kazandığım puanlar nedense bu anlamda hiçbir işe yaramıyor ve muhtar falan seçiliyorum mahallede. Mahallenin muhtarı olmak için puan kazanma fikrinin müşterilere sağladığı motivasyonu gerçekten anlamıyorum ve bu puanların az da olsa bir çarpanla paraya dönüştürülmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu kısa yazı, yılların müşterisi olan bir yemeksepeti kullanıcısı tarafından kaleme alınmış bir fikir mahiyetindedir ve olur da böyle bir program uygulanmaya başlanırsa hem işletmeleri, hem de kullanıcıları joker'den daha mutlu edeceğini düşünüyorum.

Saygılarımla

Mahallenin muhtarı

symca99

01.08.2020 10:40

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yemeksepeti'nde Kazanılan Puanları Paraya Dönüştürmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.