5.00 / 1 oy

Kablonet hangi VPN'leri Engelliyor?

ADSL'den Kablonet'e geçtikten sonra inanılmaz hızlı bir hizmet aldığım için teşekkürlerimi Kablonet kurulumu ne kadar sürüyor? yazımda paylaşmıştım. Ama internette güvenli olarak gezinebilmek için VPN satın almak istediğimde ve internette hangi Kablonet için VPN'i satın alabileceğim konusunu araştırırken özellikle şikayetvar'dan bir çok VPN servisinin Kablonet'te engelenmiş olduğubu öğrendim. Şikayetvar'da paylaştıkları bilgiye göre Kablonet'te engellenmiş olan VPN servisleri şu şekildetmiş:

- VPN Master

- Hotspot Shield VPN

- safervpn

- zenmate

- nordvpn

- purevpn

- goldenfrog

- tunnelbear

- vpnunlimitedapp

- hotspotshield

- expressvpn

Not: 2021'de engellenmiş ya da engellenmemiş VPN servislerini deneyen yazarlar cevap yazarak bilgi verebilirlerse faydalı olur.

Edit: Engellemeler Kablonet'in kendi kararı değilmiş, BTK'nın kararı ile TT üzerinden gerçekleşmiş, sonuç olarak güvenli bir internet bulabilmek için Kablonet'te engellenmemiş VPN bulmak gerekecek gibi görünüyor. VPN servisleri de 24 ay gibi üyeliklerde hesaplı fiyatlar verdikleri için 2 yıl boyunca engellenmeyeceğine emin olabileceğiniz bir VPN bulmak tamamen şans işi.. Opera VPN ile giremediğiniz sitelere belki girebilirsiniz ama ne kadar güvenlik sağlayabileceği tamamen soru işareti.

bulent ezgu

30.12.2020 07:52

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kablonet hangi VPN'leri Engelliyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.