5.00 / 1 oy

Yeelight Uygulaması Ampulü Görmüyor

Aklım sıra büyük bir tasarruf yaparak Xiaomi Yeelight RGBW (2. nesil) ampullerden sipariş ettim ve sinir bozucu bir biçimde 3 gündür ampulle uğraşıyorum. Philips Hue seti almayayım çok pahalı derken 3 günümü ampul resetleyerek geçirmiş oldum.

Xiaomi Yeelight ampulleri telefonunuza kurarken (Mi Box'a da kurmaya çalıştım, onun sorusunu ayrıca açacağım) iki farklı uygulama kullanabiliyorsunuz. Bunlardan ilki, Xiaomi ekosistemlerini kurup yönetebildiğiniz Mi Home uygulaması, ikincisi ise Xiaomi'nin Yeelight ampulleri için geliştirdiği Yeelight uygulaması. Bende Mi Home uygulamasında ampulü sorunsuz olarak ekleyebiliyorken Yeelight uygulamasında ise ampulü telefona gösterememe gibi bir problem var. Ampulün sesle senkronize olduğu ve çalan müziğe göre aydınlatma efektleri yapması özelliği de maalesef sadece Yeelight uygulamasında var.

Okumadığım forum, izlemediğim youtube videosu kalmadı desem yeridir. Cihazı farklı modemlerle ve farklı telefonlarla bile kurmayı denedim. Sunucu olarak da Singapur da dahil olmak üzere denemediğim sunucu kalmadı ama sonuç olarak Yeelight uygulaması bir türlü Xiaomi ampulü görmüyor. Ampulde sorun var desem Mi Home uygulamasında da sorunsuz olarak ampulü kurup kullanabiliyorum. Benzer bir problem yaşayan ve çözen bir yazar varsa rica ediyorum nasıl başardığını ve çözebildiğini anlatabilir mi?

kaptanmosey

03.11.2020 08:01

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 23 Ocak 2021 17:51
    1

    ben de bir heves satın almıştım bu xiaomi akıllı ampullerini ama sadece xiaomi'nin kendi telefon uygulaması ile stabil çalışıyor. Yeelight uygulaması da tv box uygulaması da kurulumda birbirini görmediği için fayda sağlamamıştı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yeelight Uygulaması Ampulü Görmüyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.