5.00 / 1 oy

Android'de harici belleğe nasıl uygulama yüklenir?

64 Gb telefonumun hafızası dolduğu için harici bellek taktım, fotoğrafları ve videoları harici belleğe aktararak telefon hafızasında ciddi miktarda yer açtım ama uygulamalar da çok fazla yer kaplıyorlarmış. Facebook ve instagram gibi büyük ve çok yer kaplayan uygulamaları harici belleğe aktarmak ve bundan sonra indirip kuracağım uygulamaları da yine harici belleğe kurmak istiyorum ama uygulamaları harici karta aktar ya da bundan sonra indirilecek uygulamaları nereye kurmak istediğini sor gibi bir seçemel göremiyorum. Xiaomi Redmi Note 9S Android telefon kullanıyorum ama böyle bir ayar varsa muhtemelen tüm Android cihazlarda geçerlidir diye tahmin ediyorum. Uygulamaları harici karta aktar ve kurmak istediğin uygulamaları harici karta kur seçeneği Android telefonlarda nasıl yapılır? 

emrahguner

20.05.2020 16:31

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 13 Eylül 2021 20:37
    2

    her uygulama sanırım harici belleğe kurulmaya izin vermiyor, örneğin whatsapp telefonun kendi dahili hafızasına kurulu kalma konusunda çok inatçı. root yapmadan da muhtemelen bu izinlere erişmek mümkün değil

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android'de harici belleğe nasıl uygulama yüklenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.