5.00 / 1 oy

iPhone'a iOS 14 ile gelen turuncu nokta ne işe yarıyor?

iPhone'uma gelen ios 14 güncellemesinde ilk farkettiğim değişikliklerden birisi, telefonun ne kadar çektiğini gösteren şebeke bilgilendirme ikonunun hemen üzerinde beliren turuncu nokta oldu. Ne olduğunu internetten araştırıp öğrenmemle de birlikte çok mutlu oldum çünkü ben laptop'unda bile kameranın üzerini bantlamış bir adamım ve telefonumun kameralarını kullanan uygulamalar konusunda hep tedirgin olmuşumdur.

Telefonuma yeni uygulamaları kurma konusunda temkinli olsam da zaman zaman merak ettiğim için bu neymiş diye app store'dan uygulama kurduğum çok oluyor. Yazılımcı olmadığım ve kurduğum uygulamaların kaynak kodlarını ve neler yaptıklarını bilmediğim için de acaba sesimi ya da görüntümü kaydediyor mu diye merak ettiğim çok oluyor. İşte bu turuncu nokta, uygulamaların ses ve kamera gibi erişimler istemesi durumunda şüphelenmem gerektiğini bildirmek için konmuş. Gelen yeni özellikler arasında en sevdiğim güncellemelerden birisi oldu açıkçası, yakında android cihazlara da aynısını yaparlar muhtemelen.

Osman Ambarkütük

20.09.2020 07:19

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
iPhone'a iOS 14 ile gelen turuncu nokta ne işe yarıyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.