5.00 / 1 oy

Meaty&Cheesy Baharat Seti Yorumları

Yemek ve barbekü konularında çok da uzun olmamakla birlikte bir süredir ilgili birisi olarak Meaty&Cheesy youtube kanalının sahibinin (Mustafa Acarçiçek) ürettiği baharat setini satın alarak denedim ve baharatlar hakkında da kısaca yorumlarımı paylaşmak istedim. Marketlerdeki baharat çeşitliliğinin çok yavan olması ve bu konuda gerçekten hevesle denemeler yapan birisinin kendi deneyimleri ile elde ettiği karışımları denemenin daha doğru olduğunu düşündüm ve gelen baharatlardan da oldukça memnun kaldım.

IKEA'da satılan baharatlar konusunda da hazırladığım şu yazıma bakabilirsiniz: IKEA Baharat Önerileri

Meaty&Cheesy'nin shopier sayfasında iki farklı baharat seti var (birisi aslında diğerini kapsıyor, baharatları tek tek satın almak da mümkün ama topluca biraz daha ucuza geliyor), bu baharat setlerinden en büyük olanının içinde 13 baharat var ve fiyatı 199.90 TL, diğer sette ise 8 baharat var ve fiyatı da 139 TL. Bu iki set arasındaki 5 baharat ise zaten evimde olan deniz tuzu, soğan granül, sarımsak granül, karabiber ve kaya tuzu olduğu için ben 8 baharatlık seti satın aldım. 8 baharatlık setin içinden çıkan baharatlar ve tümü ile yaptığım denemeler sonucunda izlenimlerim şu şekilde:

meaty&cheesy baharatlar

Mis Kokulum:  Közlenmiş patlıcan salatasına çok yakıştı, sandviçlerde henüz kullanacak vakit bulamadım ama denemeye değer bir baharat.

Acı Patlaması: Acı yemeklere çok düşkün birisi değilim ama tadını merak ettiğim için bir kere denedim, lezzetli ve üzmeyen bir acısı var.

Etlerin Baharatı: Beyaz etlere çok yakıştıramadım ama ızgara kırmızı etlerle güzel gidiyor 

Limon Ferahı: IKEA'nın misket limonlu baharatını (IKEA Santa Maria Lime Pepper) andırıyor, çipura ve kaya levreği ile deneme fırsatı buldum ve oldukça da güzel yakıştı

Karanlık Lezzet: Sırf bu baharatı denemek için hayatımda ilk kez brisket yaptım (bkz: Brisket nedir ve nereden çıkartılır?), brisket normalde fırında da yapılabilir ama et kültürü olarak barbeküde isli ateş ile 5-6 saat pişirmek daha makbuldür. Brisket gibi etleri yurt dışında koyu renkli bir baharat ile kaplarlar ve piştikten sonra da dışında çok lezzetli ve çıtır çıtır bir katman olur. Bu karanlık lezzet baharatı da o baharatların karışımı olarak tasarlanmış ve ben oldukça beğendim.

Sarımsak Rüyası: Sarımsak tozunu zaten çok kullanan birisi olarak tam not verdim ama sarımsaklı olan her şeyi beğendiğim için taraflıyım

Akdeniz Rüzgarı: Yoğunluğu az gibi geldi ama hoş bir aroması var

Muhteşem Üçlü:  İçindekilere baktığınızda ne var bunu ben de evde yaparım dersiniz ama karışım oranı çok kararında hazırlanmış ve bunca karmaşık baharat formülü arasında en lezzetli olanlardan birisi.

Bozaci

10.01.2021 13:23

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 30 Ekim 2021 09:01
    0

    bu şeffaf plastik baharat öğütücüleri hemen kırıldığı için aldıktan sonra başka bir baharat öğütücüsüne aktarmanız gerekecektir. bu yüzden fazla para vermemek için bunların poşette satılan versiyonları varsa doğrudan onları almanız tasarruf etmenizi sağlar.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Meaty&Cheesy Baharat Seti Yorumları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.