5.00 / 1 oy

Mayr diyeti nedir?

Mayr diyeti, Mayr kürü ya da Mayr metodu olarak da ifade edilebilir. Bunun sebebi ise aslında bir diyetten ziyade sindirim sisteminizin sağlıklı çalışabilmesi için uyguladığınız beslenme biçimi, yaşam stili olmasından kaynaklanmaktadır. Mayr diyeti aslında bir nevi sindirim sistemi için detokstur. Mayr kürünü bu kadar popüler hale getiren Avrupa’nın elit kesiminin belirli aralıklarla Mayr metodunu uygulamak için kliniğe gitmesi ve onların her yaptığını takip eden takipçileri. 

Mayr diyetinin mottosu “Mutluluk ve deprosyonun kaynağı sağlıklı bağırsaklardır”dan geçiyor. Mayr beslenme yöntemi ile obezite, kanser, alzheimer, yorgunluk, bağışıklık sistemi ile ilgili tüm hastalıklar, hipertansiyon ve daha birçok rahatsızlığın hayatınıza girmesini engelleyebilirsiniz. Avusturyalı Doktor  F.X. Mayr hastalıkların temelini sindirim sistemine bağlıyor ve sağlıklı bir sindirim sisteminin insanı hem daha mutlu hem de daha zinde hissetmesini sağlayacağını savunuyor yani fiziksel ve ruhsal olarak sağlıklı olabilmenin temeli sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmakta yatıyor. Dolayısıyla Mayr detoksu ile bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlayarak daha sağlıklı bir yaşam sürerken aynı zamanda da kilo verebiliyorsunuz.

Mayr diyeti için belli bir besin listesi olmasa da belirli kurallar dahilinde beslenmeniz bekleniyor. Bu kurallara dikkat ettiğiniz takdirde sağlıklı beslenme ve yeme alışkanlığı edinerek aynı zamanda zayıflama sürecine de girmiş oluyorsunuz. Tabii ki tüm bunların sonucu olarak yaşam kaliteniz de artmış oluyor. 

Mayr diyetinde dikkat edilmesi gerekenler:

 * Su hayatın temel kaynağıdır. Bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin.

 * Kahvaltı ve öğle yemeklerinde vücudunuza almanız gereken temel besinleri almalı ve akşam yemeğine kaliteli, kalorisi az olan hafif besinleri bırakmalısınız. Yani “kahvaltıyı kral, öğlen yemeğini prens, akşam yemeğini fakir gibi yiyin” deyişini benimsemelisiniz. 

 * Sabah, öğle, akşam fark etmeksizin yenilen tüm besinlerin çok fazla çiğnenerek küçük lokmalar haline getirilerek yemeye çalışmalısınız.

 * Uykunuzun yeterli seviyede ve düzenli olmasına dikkat etmelisiniz. 

 * Acıktıkça yemek yemeniz ve yemeklerin arasında 5 saat bırakmanız önemli. Mayr yönteminde sindirim sistemini sürekli yoracak 6 öğün ya da daha fazla yapılan ara beslenmelerden kaçınmak önemli. 

  * Porsiyon küçük tutulmalı fakat doyma hissettiğiniz zaman yemeği bitirmeye çalışmamalısınız. 

  * Yatmadan önce yapılan atıştırmalar son bulmalı, mümkünse akşam 6'dan sonra yemek yenilmemeli. 

 

lopente

18.12.2020 22:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mayr diyeti nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.