5.00 / 1 oy

Et termometresi tavsiyesi (2019)

İnsan sevdiği şeye ilgi duymaya meyillidir elbette ama öğrendikçe daha iyi yapabildiğiniz şey yemek olunca bu istekli olma halinin daha da artması elbette şaşırtıcı olmuyor. Bir süredir mangalda et pişirirken yaptığım hataları öğrenebilmek için araştırmalar yapıyorum, bir yandan da amatör de olsam ufak tefek aksesuarlara ihtiyacım olduğunu artık kabul ettim ve bunlarla da ilgili araştırma yapıyorum. Etlerinin dış kısımlarını mühürledikten sonra iç kısımlarını yeterince pişirememek ve sürekli pembe olarak kalmaları durumunu nasıl aşabilirim derken bir videoda et ustasının et termometresi kullandığını görünce demek ki acemi de olsan profesyonel de olsan et termometresi kullanmanın ayıbı yokmuş dedim ve mangal ve döküm ızgarada pişirdiğim kalın birftek gibi etlerde kullanmak üzere bir tane et termometresi edinmeye karar verdim. Ürün seçenekleri ve tipleri de o kadar fazlaymış ki benim gibi titiz bir adamın seçip de alabilmesi günler sürer. 5-6 TL'lik batırmalı ürünlerden tutun da kablosuz termometrelere ve zamanlayıcı pişirme özellikli ürünlere kadar seçenekler arasında kayboldum. En sık yorum yapılan ürünlerden birisi Ikea Fantast isimli ürün, Zyliss ve Tfa gibi daha pahalı markalar da varmış. Amazon'da ise Android ve IOS uygulamaları olarak telefonunuzdan etin sıcaklık durumlarını takip edebilmenizi sağlayan ürünler de var. Tavsiyelerinizi cevap olarak yazmanızı rica ediyorum.

volkanoxfb

08.09.2019 13:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 27 Ekim 2021 23:05
    0

    biraz sabırlı birisiyseniz 20 liralık termometreler de işinizi görür, yeter ki ete sapladıktan sonra 15 saniye bekleyecek sabrınız olsun. ama hemen ölçsün ve kesin doğru ölçsün derseniz ürün fiyatları inanılmaz uçuyor. kablosuz ve app'i olan modellerden bahsetmiyorum bile.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Et termometresi tavsiyesi (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.