5.00 / 1 oy

Kuşburnu marmelatının faydaları nelerdir?

Kuşburnu öncelikle önemli bir antioksidan kaynağıdır. Bu sebeple yiyecek sektörü ve ilaç sektörü kuşburnu meyvesini bir çok alanda kullanmaktadır. Bunlardan en önemlileri ilaç sektörünün kuşburnunun çiçeklerini ilaç olarak kullanması olurken meyvesinin ise reçel, marmelat ya da bitki çayı olarak kullanılarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkıda bulunmasının sağlanmasıdır.

C vitamini deposu olarak bilinen portakaldan bile daha fazla C vitamini içermesi bile belki sizi kendisine bağlamak için yeterli olabilir. Kuşburnu ayrıca B1, B2, P, A ve K vitaminlerini ile birlikte sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum, fosfor, meyve şekeri ve meyve asitlerini de içermektedir. 

Kireçlenmeler ve romatizma rahatsızlıkları gibi eklem ağrılarında ve özellikle iltihaplı hastalıklarını en aza indirilmesinde kuşburnunun önemli faydaları bulunmaktadır. Soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi hastalıklardan da korunmak için özellikle kış aylarında kuşburnu marmelatının tüketilmesi önemlidir. Kuşburnunun ayrıca idrar söktürücü etkisi de bulunmakla birlikte kilo verimine de yardımcı olur. 

Kuşburnu hangi hastalıklara iyi gelir?

 * Mide ülseri,

 * Barsak ve mide rahatsızlıkları, 

 * Böbrek rahatsızlıkları,

 * Mide spazmları,

 * Safra kesesi taşları, 

 * Göğüs hastalıkları,

Sabah kahvaltılarında kuşburnu marmelatını eksik etmeyip tatlı niyetine günde 2 – 3 kaşık tüketmeniz bile kışı rahat atlatmanızı sağlayacaktır. 

xulkar

24.12.2020 18:56

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kuşburnu marmelatının faydaları nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.