5.00 / 1 oy

Maketçiliğe Başlamak İçin Maket Önerisi

Çocukken gazelerin verdikleri karton maketleri çok severdim, araya giren uzun yıllar sonra tekrar hobi olarak maket yapmayı denemek istiyorum :) İnternette satılan plastik maketler oldukça güzel görünüyor ama maketçiliğe yeni başlayan ve ekipmanı da olmayan birisi için başlangıç düzeyinde seçmem gereken makette nelere dikkat etmeliyim?

Özellikle boya konusunda hiç deneyimim yok ve profesyonel sayılabilecek maket modellerinde boya olmadan maketler hiçbir şeye benzemiyorlar. Su bazlı boya ile belki giriş seviyesinde boyama yapabilirim ama sprey boya gibi teknikler ve alet edevat şu an mümkün değil.

D&R'ın sitesinde Revell marka Star Wars Poes X-Wing F maketi çok hoşuma gitti mesela, 172 TL'ye satılıyor ve bittiğinde de dekoratif olarak sergilemekten mutlu olacağım bir ürün. Size bu maketi ya da benzer bir maketi tercih etmem başlangıç aşamasındaki bir hobici için ne kadar mantıklı olur?

aky

01.10.2020 17:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Maketçiliğe Başlamak İçin Maket Önerisi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.