5.00 / 1 oy

Kedinin Kakasının Poposunda Kalması Normal mi?

5 aylık yavru sayılabilecek bir kedi sahiplendik ve huy olarak oldukça oyuncu, sıcakkanlı ve sevimli bir kedi. Ama son zamanlarda muhtemelen tüylerinin de uzaması ile birlikte kakası poposundaki tüylere yapışıp kalıyor. Kedi sahibi arkadaşlarıma sorduğumda kalan bu kakaları kendisinin temilemesi gerektiğini ama bu temizliği annesinden erken ayrılan kedilerin yapamayabildiklerini söyledi.

Bir de çok fazla tüy yutan kedilerde benzer problem oluyormuş ama bizde dışkıda kıl tüy henüz olmadığı için sıkıntı muhtemelen bundan kaynaklı değil. Kedinin poposunu biz temizlesek iyilik edelim derken hayvanın doğal alışkanlıklarını bozmuş olur muyuz, kendi kendine yapmasını mı beklemeliyiz yoksa kaka yapan kedi videoları mı izletmeliyiz çok kararsız kaldık. Kedisiyle benzer sıkıntılar yaşayıp da çözebilen arkadaşlar kedilere bu eğitimi nasıl verebileceğimizi anlatabilirlerse okuyan herkes faydalanmış olur.

bennu

20.08.2020 00:01

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kedinin Kakasının Poposunda Kalması Normal mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.