5.00 / 1 oy

MacOS ile Playstation 4 Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Bir yazarın paylaştığı Playstation 4 oyunlarını PC ile uzaktan oynamak yazısını görünce bu iş bu kadar kolaysa Sony bu uygulamayı Mac bilgisayarlar için de yapmıştır diye düşündümi nitekim haklı da çıktım :) Playstation 4 ya da Playstation 5 sahipleri, konsollarına Mac bilgisayarları ile de uzaktan bağlanarak istedikleri oyunları akıcı ve kesintisiz bir biçimde oynayabiliyorlar.

Not: Oyunlarınızı Mac bilgisayarınızda oynarken Playstation kollarınızı (dualshock 4) kullanmak isterseniz şu yazıya bakabilirsiniz: Mac Bilgisayar ile Dualshock 4 Bluetooth Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Yapacağımız işlem, Macbook air ya da Macbook pro gibi MacOS işletim sistemi olan bilgisayarımıza PS Remote Play uygulamasını kurmak ve bilgisayarımız ile Playstation konsolumuzu eşleştirmek. Bunun için;

- PS Remote Play sayfasına girin

- PS4 ya da PS5 oyun konsolunuza göre PS4 konsolunuzu bir Mac'ten kontrol etme ya da PS5 konsolunuzu bir Mac'ten kontrol etme seçeneğini seçin ve PS Remote uygulamasını indirin ve kurun

- PS Remote uygulamasını kurduktan sonra tavsiyem, playstation konsolunuz ile kod üzerinden manuel eşleşme yapmanız. Bunun için Playstation oyun konsolunuzu açın ve Settings > Remote Play Connection Settings > Add Device seçeneğini seçin ve gelen kodu bilgisayarınıza kurulu olan PS Remote Play uygulamasına yazın.

İşlem tamam. Artık Dualshock oyun kolunuz ile uzaktaki Playstation oyun konsolunuzu bilgisayarınız aracılığıyla kontrol edebilir ve istediğiniz oyunu uzaktan oynayabilirsiniz.

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Playstation'da ailecek oynanabilecek oyun tavsiyeleri (2021)

bkz: Playstation 4'te ping ve hız testi nasıl yapılır?

bkz: Yurt dışından alınan Playstation 5 Türkiye'de garanti kapsamına girer mi?

bkz: Playstation 4 düğmeden nasıl kapatılır?

bkz: Playstation 4'te hangi oyun ne kadar yer kaplıyor nasıl görülür?

bkz: Playstation Store'da Türkçe Oyunları Filtrelemek

cancarlo

07.05.2021 21:16

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
MacOS ile Playstation 4 Bağlantısı Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.