5.00 / 1 oy

Playstation 4 oyunlarını PC ile uzaktan oynamak

PS Remote Play uygulaması ile Playstation cihazınızı uzaktan kontrol edebiliyorsunuz, bu uygulamayı yeni yükleyen ve deneyen birisi olarak çok batit olan kurulum işlemlerini anlatmak için bu başlığı açıyorum.

PS Remote uygulamasının temel mantığı, uzaktan Playstation oyun konsolunuza bağlanarak çık küçük bir lag ile birlikte konsolunuzu uzaktan kontrol edebilmeniz mantığına dayanıyor. Dualshock 4 V2 gibi konsol kollarınızı da bilgisayarınıza Bluetooth üzerinden eşleştirdikten sonra örneğin salonda durduğu için oynamak istemediğiniz Playstation'unuzu odanızdaki bilgisayar aracılığıyla yine PS4 ya da PS5 kolu kullanarak oynayabilmiş oluyorsunuz.

- Öncelikle Playstation'un kendi sayfasından bilgisayarınıza (PC ya da Mac) PS Remote uygulamasını indirin ve kurun. Ben Windows 10 ile kullanacağım için PS4 konsolunuzu bir Windows bilgisayardan kontrol etme seçeneğini seçtim. Bu arada bu uygulamayı ister Playststation 4, ister Playststation 5 için kullanabiliyorsunuz. Bilgisayarınıza indireceğiniz dosya için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

ps4 play kurulum

- Kurulumun ardından bilgisayarınıza kurduğunuz PS Remote Play uygulamasında oturum açın.

- Playstation konsolunuzu açın ve oturum açarak başlatın

- PS Remote Play ile Playstation cihazlarını otomatik olarak eşleyin, eğer eşleştirirken hata alırsanız kod ile manuel eşleme de yapabilirsiniz.

İşlem tamam, artık bilgisayarınız üzerinden Playstation oyun konsolunuzdaki istediğiniz oyunu bilgisayarınız üzerinden açabilir ve oynayabilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Playstation'da ailecek oynanabilecek oyun tavsiyeleri (2021)

bkz: Playstation 4'te hangi oyun ne kadar yer kaplıyor nasıl görülür?

bkz: Playstation Store'da Türkçe Oyunları Filtrelemek

bkz: Playstation Store ininal Kart Sorunu ve Çözümü

bkz: Playstation 4'te Ekran Görüntüsü (Screenshot) Nasıl Alınır?

bkz: Playstation 4 içinde kalan cd ve dvd nasıl çıkarılır?

vedat

30.04.2021 12:53

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation 4 oyunlarını PC ile uzaktan oynamak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.