5.00 / 1 oy

Playstation Store'da Türkçe Oyunları Filtrelemek

Malum her Playstation oyunu Türkçe dil desteğine sahip değil. Örneğin Cyberpunk 2077, eFootball PES 2020 ve Uncharted serisi gibi oyunların direk Türkçe dil desteklerine sahip olduklarını biliyorum. Hatta Uncharted serisini oynarken sanırım hayatımda ilk kez Türkçe bir oyun oynama deneyimi yaşamıştım ve seslendirmelerin Türkçe olması bana çok ilginç ve farklı gelmişti. Bazı oyunlarda ise seslendirmeler Türkçe olmasa da en azından Türkçe altyazı hazırlama zahmetine giren bazı oyun firmaları sayesinde senaryoyu da anlayarak oyuna daha fazla kendinizi verebiliyorsunuz.

Benim sormak istediğim soru ise Playstation Store'de Türkçe dil desteği olan oyunların nasıl filtrelenebileceği konusunda. Örneğin sadece Türkçe dil desteği olan oyunları aramak istiyorum ya da yaptığım bir ürün listeleme sonucunda sayfadaki Türkçe dil desteği olan oyunları filtrelemek istiyorum diyelim. Playstation Store'un böyle bir özelliği olmasa bile belki bir oyunseverin geliştirdiği bir tarayıcı eklentisi ya da akıllı telefon uygulaması ile sadece Türkçe dili olan oyunları görme işlemi nasıl yapılabilir?

pakturk

13.12.2020 10:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation Store'da Türkçe Oyunları Filtrelemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.