5.00 / 1 oy

Playstation 4 düğmeden nasıl kapatılır?

Ne zamandır PS4 sahibiyim, her seferinde konsolu uzun uzun menü yolunu takip ederek ekrandan kapatıyorum. Hatta oyun indirmek ya da güncelleme kurmak için gece konsolu açık bıraktıktan sonra sabah kapatmak için yine televizyonu açıp, PS4 menüsünü televizyonda açıp yine menü yolunu takip ederek Playstation 4'ü kapat adımlarını takip ediyordum.

Bu bilgiyi benden önce çok kişi keşfetmiş olabilir; hatta belki benim kullandığım menü yolunu hiç bilmeden hep konsolunu bu şekilde kapatanlar bile olabilir. Ama ben yeni öğrendiğim için burada başlık açarak PS4'ü direk konsolun üzerindeki güç düğmesini kullanarak nasıl kapatabileceğimizi paylaşmak istiyorum. Açıkçası PS4'ü açmak için bile kol üzerindeki PS butonunu kullandığım için bu butonun varlığını bile unutmuştum diyebilirim. Sadece nadiren konsolu açmak için bu butonu kullanıyordum o kadar. Meğerse konsolu kapatma özelliği de varmış :)

Kosolunuz açık ve Playstation 4'ün (Playstation 4 Pro için de geçerli, hatta muhtemelen Playstation 5 için de aynı yöntem işe yarıyordur) üzerindeki güç düğmesi ile cihazınızı kapatmak istiyorsunuz. Playstation'u kapatmak için rek yapmanız gereken 7-8 saniye boyunca açma düğmesine (zaten üzerinde medya düğmesi dışında tek bir düğme var) basılı tutmak. Cihaz iki kere bip sesi çıkarttıktan sonra kapanıyor ve hiç menü yolu falan uğraşmadan ve zaman kaybetmeden konsolunuzu kapatmış oluyorsunuz.

Bu özellik özellikle otomatik hareket etme sorunu yaşayan (bkz: DualShock 4 kendi kendine hareket ediyor) dualshock 4 cihazlarda çok kullanışlı olur çünkü sürekli kendi kendine sağa-sola ya da yukarı-aşağı çeken kollarda menüde gezinmek çok dert oluyordu ve hatta bazen konsolu kapatmak istediğinizde tam x'e basacakken son anda seçim kayınca cihaz uykuya falan geçmiş oluyordu.

gumanji

23.12.2020 18:37

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Playstation 4 düğmeden nasıl kapatılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.