5.00 / 1 oy

LCV Ne Demektir ve Anlamı Nedir? Davetiyelerdeki LCV'nin Açılımı Nedir?

Davetiyelerde sıklıkla kullanılan kısaltmalardan birisi olduğu için lcv kısaltması konusunda kısa bir bilgilendirme yazısı yazmak istedim. Öncelikle gece paylaşılan şu yazıyı gözden kaçıranlar için bir bkz ekleyelim. bkz: Az Kişinin Bildiği Eski Güzel Kelimeler Sözlüğü

LCV bir kısaltmadır ve açılımı da Lütfen Cevap Verin'dir. Bana sorarsanız bu ifade iki türden olumsuz. Birincisi eline bir düğün ya da özel tören davetiyesi alan birisinin olumlu ya da olumsuz dönüş yapmamasından dolayı bu ifadeye ihtiyaç duyulması üzücüdür. İnsanlar başka insanları mutlu günlerinde yanında görmek için davet gönderdiklerinde geliyoruz ya da gelmeyeceğiz dememek büyük bir düşüncesizlik. İnsanların davet kapasitelerini ve oturma düzenlerini ayarlayabilmeleri için bu bilgiyi davet sahibine vermek zaten bir görgü kuralıdır. İkincisi ise açık açık lütfen cevap verin yazmak yerine kısaca lcv yazmak da bence burada sektörün ürettiği anlamsız bir kısaltma. Bu kısaltmayı bulan ise davetiye üreticileri midir yoksa mekanlar mıdır bilemiyorum ama açık açık cevap vermenizi rica ediyoruz demek yerine lcv yazmak bana pek hoş gelmiyor.

Benzer diğer kısa açıklama yazılarım için:

bkz:  AFK Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

bkz: Rip Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

bkz: LMGTFY Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

bkz: NSFW Nedir ve Neyin Kısaltmasıdır?

bedirhan

16.11.2020 11:22

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 8 Kasım 2021 00:12
    3

    lcv yine artık insanlar tarafından öğrenildi ve garipsenmiyor. beni düğün ve nikah davetiyelerinde en çok irrite eden ifade "çocuklarınızı uyutup geldiğiniz için teşekkür ederiz" ifadesi. lütfen çocuk getirmeyin deseler yine tamam ama hem emrivaki hem de salak yerine koyan bir söylem olunca ister istemez sinir oluyor insan.

  • 7 Kasım 2021 11:05
    0

    her türlü ifadeyi kısaltma ihtiyacı duyan insanlar da beni rahatsız ediyor, açık açık lütfen gelip gelemeyeceğinizi önceden haber verin deseniz ne var sanki..

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
LCV Ne Demektir ve Anlamı Nedir? Davetiyelerdeki LCV'nin Açılımı Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.