5.00 / 1 oy

LMGTFY Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

Reitix'te de sorulan bazı sorulara bu şekilde cevap vermeye elim gidiyor arada ama neyse diyorum burası fazla elit bir topluluk :) Özellikle reitix soru cevap kısmının yabancı versiyonu olarak ifade edebileceğimiz reddit ve quora gibi internet sitelerinde LMGTFY çok sık karşılaşabileceğiniz bir cevaptır. Açılımı let me google that for you yani Türkçe karşılığı ile senin için google'dan arayayım anlamına gelmektedir.

Sınırsız bilginin herkesin cebinde olduğu bir dönemde halen açıp google'dan bakabileceği soruların yanıtlarını insanlara soran ya da tekrar tekrar internet sitelerine ekleyen insanlar için kalıp olan cevaplardan birisidir ve bir zahmet Google'dan bak demek yerine LMGTFY denilmektedir. Whatsapp, Discord, Telegram ya da email gibi özel mesajların gönderilebildiği haberleşme kanallarında da sık sık cevabı çok basit soruların sorulması durumunda da yine bu kısaltmayı kullanabilirsiniz, yabancı ise kesin anlayacaktır. Zamanla bizde de yerleşerek oturacak bir kavramdır.

bedirhan

20.08.2020 05:47

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 12 Kasım 2021 01:24
    1

    birisi bana LMGTFY dese ona en fazla asdfasdf falan derim muhtemelen çünkü klavyenin tuşlarına rasgele bastığını ve gülme reaksiyonu verdiğini tahmin ederim. bunlar hep reddit gençliği ve bir süre sonra artık sadece kelimelerin baş harflerini kullanarak anlaşıyor olacağız bu gidişle.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
LMGTFY Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.