5.00 / 1 oy

Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Evde 4 odada da 2 kat stor perde kullanıyoruz. Arka katlardaki perdeler blackout ve ışığı hiç geçirmiyor, öndeki perdeler ise güneşi engelliyor ama odayı da aydınlık tutuyor. Blackout perdelerde pek sorun yok ama içeride kalan stor perdelerde uzun süreli kullanıma bağlı olarak is ve sigara dumanı (sadece 1 odadakinde) izleri görünmeye başladı. Stor perdeleri temizlemek istiyorum artık ama dikkat etmem gereken şeyler nelerdir onu da bilmiyorum.

Birincisi stor perdeleri temizkemek için önce sökmem gerekli midir? Söktükten sonra tekrar takamamaktan korkutuğum için (motorlu değil, manuel ipli olan modellerden) hiç çıkartmadan önlü arkalı silsem olur mu? Bir de silerken kullanmam ve kullanmamam gereken malzemeler nelerdir? Sadece su ile silsem bir faydası olmaz, deterjan kullanmak da stor perde temizliği için biraz garip geliyor. Stor perde temizliği yapanlar var ise hangi malzemelerle nasıl temizlediklerini paylaşabilirler mi?

tatlıseker

01.10.2020 11:29

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.