5.00 / 1 oy

AFK Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

Uzaktan eğitimler ve toplantılar ile birlikte sürekli online olmak durumunda kaldık ve o anki durumumuzu da müsait miyiz değil miyiz diye görünür olacak şekilde göstermemiz gerekebiliyor. İşte AFK kısaltması da bu amaçla üretilen bir terim ve AFK'nın açılımı Away From Keyboard, Türkçe karşılığı ise Klavyeden Uzaktayım demek. Klavyeden uzak olmak da anlaşılabileceği üzere bilgisayar başında değilim anlamına geliyor.

Bu yüzden AFK yazan birisine anlık cevap bekleyecek şekilde bir şeyler yazmak ya da online bir oyunda tepki vermiyor olmasına kızmak yersizdir. Tuvalete gitmiş olabilir ya da belki yatıp uyuyor bile olabilir. AFK yazmasının amacı zaten bu süreçte yanıt veremeyeceğini haber vermektir.

Güncelleme: Az önce facebook'ta karşıma çıkınca bu kadar mı denk gelir dedim. İngilizce bilmeyen genç bir kardeşim "akşama kadar afk" yazmış iletisine :). AFK kısaltması artık bu kadar yaygınlaşmış demek ki.

bedirhan

18.10.2020 19:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
AFK Neyin Kısaltmasıdır ve Anlamı Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.