5.00 / 1 oy

Koltuk altı ağrısı neden olur? Biontech aşısının yan etkisi midir?

Biontech aşısı yaptıralı tam olarak 5 gün geçtikten sonra ilginç bir olası yan etki ile karşılaştım. Aşıyı yaptırırken iğneyi bile hissetmemiştim ve sadece aşıdan bir gün sonra kolumda kas ağrısı gibi bir ağrı olmuştu ki o da zaten bir gün kadar sürmüştü. Biontech aşısını yan etki olmadan atlattım derken muhtemelen bende de lenf bezlerindeki yan etki gerçekleşti.

Biontech aşısının yan etkileri konusunda daha önce çok araştırma yaptığım için bilgi sahibiydim zaten, kimi arkadaşlarımda halsizlik ve ateş gibi semptomlar da ortaya çıktı ama bende bu gibi yan etkilerin hiç birisi olmadı. Şimdi lenf bezinden kaynaklı koltuk altında bir kitlenin ele gelmesi ve şişmesi durumu kaç gün sürecek bekleyerek duruma göre bir sağlık kuruluşuna başvuracağım. Ama tahminen birkaç gün içinde tamamen ağrının da kitlenin de kaybolmasını bekliyorum, en azından internette benzer yan etkiler yaşayan insanlarda süreç bu şekilde gerçekleşmiş.

Biontech aşısından sonra koltuk altı ağrısı çeken yazar arkadaşlara süreç hakkında danışmak istiyorum, benzer yan etkiler yaşayanlar oldu mu, olduysa kaçıncı günde başladı ve kaç gün sürdü acaba? 

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Biontech mi Sinovac mı?

bkz: Tamamlayıcı sağlık sigortası Corona Virüsü (Covid-19'u) kapsıyor mu?

bkz: Corona salgınından en olumsuz etkilenecek sektörler

bkz: Corona salgınında batmayacak sektörler

bkz: Coronavirus ile ilgili ilk vaka ne zaman gerçekleşti?

bkz: Coronavirüs (COVID-19) canlı istatistiklerini nerede takip ediyorsunuz?

berkcan

23.06.2021 22:17

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 23 Haziran 2021 23:13
  8

  lenf bezlerinin şişmesi durumu bende de biontech aşısından sonra oldu ve yaklaşık 36 saat sonra başladı. toplamda da 3-4 gün kadar sürdü ve azalarak sona erdi. daha da ilginç olanı sadece sol kolumun altında meydana geldi ve sağ kolumda hiç böyle bir yan etki olmadı

 • 30 Mart 2022 18:02
  2

  işin ilginç yanı aşı bende yan etki yapmadı diyenlerin bir sonraki bontech aşısında yamulup kalabilmeleri, ateş ve ağrı ile bir gün boyunca yataktan çıkamayanlar olabiliyor. dolayısıyla aşı bana dokanmıyor diye delikanlılık yapmayın, kaçıncı aşıya vücudunuzun nasıl bir tepki vereceği hiç belli olmuyor

 • 4 Kasım 2021 13:22
  0

  biontech aşılarına bünyelerin reksiyonları kişiden kişiye değişiyor ama kol ve koltuk altı bölgelerinde ağrı hissettiğini söyleyen çok insan bildiğim için aşının etkisidir diyebilirim. zaten en fazla 2 gün sürüyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Koltuk altı ağrısı neden olur? Biontech aşısının yan etkisi midir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.