5.00 / 1 oy

Biontech mi Sinovac mı?

Seçme şansımız yok biliyorum ama tamamen meraktan ve teorik olarak sormak istiyorum, eğer her iki aşıyı da yaptırabiliyor olsaydık ve size hangi aşıyı seçmek istediğiniz sorulsaydı hangi aşıyı tercih ederdiniz ve bu tercihinizi hangi gerekçelere dayandırırdınız?

Sinovac aşısının Brezilya'da %50.38 koronavirüse karşı koruma sağlaması her ne kadar mükemmel olmasa da bence hiç yoktan iyi bir sonuç. Biointech daha iyi bir sonuç verir mi bunu da daha uzun vadede göreceğiz ama benim asıl merak ettiğim konu bu iki aşının yan etkileri. Farklı ülkelerde çok sayıda haber gördüm bu konuda ama bizdeki Sinovac uygulamaları sonucunda haberlerde ya da kendi çevremden şimdiye kadar herhangi olumsuz bir haber de görmedim ve duymadım. Kısa vadede olumsuz bir sonuç oluşturmayan bir aşının uzun vadede de yine bir olumsuzluğa yol açacağını sanmıyorum. Açıkçası sıra bana gelince de yaptırmayı düşünüyorum ama iki aşıdan hangisini seçerdin derseniz de Biointech'in aşısını tercih ederdim.

Konu hakkında sitedeki yazarların görüşlerini merak ederek bu başlığı açıyorum ve herkese pandemi sürecinde hastalıksız günler diliyorum.

paradoks

23.01.2021 16:59

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Biontech mi Sinovac mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.