5.00 / 1 oy

Kokoreç bıçağı tavsiyesi (evde kokoreç yapanlar için)

Evde kokoreç yapabilmek için (bkz: İstanbul'da Çiğ Kokoreç Nerede Bulunabilir?) satın aldığım ekipmanın içinde en temel malzemelerden birisinin eksik olduğunu farkettim. Çiğ kokoreci aldık, barbeküde kocaman şişe taktık ve çevire çevire pişirdik. Peki bu kokoreci kokoreççilerdeki gibi incecik dilimleme işini hangi bıçakla yapmak lazım?

Evde zırh adı verilen büyük bıçaklardan zaten var ama zırhlar kokoreççilerin kullandıkları gibi pata küte vurarak kullanılan bıçaklar değildirler. Altları belirli bir açıyla kavisli olduğu için zırhla kıyma yapmak istediğiniz etleri ya da incecik yapmak istediğiniz domates ve soğan gibi sebzeleri altına dilimleyerek koyduktan sonra zırhın iki tarafına doğru yerden temasını hiç kesmeden kaydırmanız gerekir. Dolayısıyla kokoreç kesmek için zırh kullanılabileceğini pek sanmıyorum. Büyük şef bıçakları da yine incecik kokoreç parçalama işleri için iş göremeyecekleri için kokoreç parçalamak için muhtemelen o vurmalı bıçaklardan satın almam gerekecek. Bu bıçakların adı nedir ve hangi markanın kokoreç bıçaklarını tavsiye edersiniz ey mangal sever yazar arkadaşlar?

aliduman

17.10.2020 13:31

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kokoreç bıçağı tavsiyesi (evde kokoreç yapanlar için)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.