5.00 / 1 oy

Şef bıçağı tavsiyesi

Önceki yazılarımı okuyan arkadaşlar hatırlayacaktır, son zamanlarda et yemekleri ve barbekü üzerine kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve ekipman kullanımı olarak da meraklı birisiyim. Evde adana kebap yapabilmek için zırh aldım çünkü gerekli bir alışveriş kalemi olduğunu düşünüyordum ve çok kere de kullandım, aldığıma da gayet mutluyum. Ama şef bıçağı konusunda evde o kadar kaliteli bıçak varken ne gerek var diyordum, ama artık bir şef bıçağı almam gerektiğini anlamış durumdayım. Bütçe olarak kendimi sınırlamıyorum ama fiyat performans oranı olarak kaliteli bir şef bıçağı önerebilirseniz sevinirim çünkü şef bıçaklarının bakımlarının da zor olduğunu biliyorum ve pek dikkatli bir kullanıcı olduğumu söyleyemem. Yani ilk satın aldığım şef bıçağının bakımlarını hakkıyla yapamayabileceğim için en iyisi yerine en performans/fiyat oranı iyi olanı önerebilirseniz sevinirim.

Zwilling bıçaklar şimdilik tercih edeceğim marka gibi olacak ama 23 cm Zwilling şef bıçağına 400 TL vermek yerine bir diğer beğendiğim marka olan Pirge'nin şef bıçağını 100 TL civarına almayı tercih edebilirim. Santoku bıçaklar çok hoşuma gidiyor ama santoku olması şart değil, önerebileceğiniz diğer şef bıçakları için de önerilere açığım.

volkanoxfb

30.03.2020 12:50

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Şef bıçağı tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.