5.00 / 1 oy

İstanbul'da Çiğ Kokoreç Nerede Bulunabilir?

Weber barbekü ile uyumlu aksesuarlar nereden temin edilebilir? sorumda da bahsettiğim gibi weber marka güzel bir barbekü aldım ve şimdi bu barbekü ile internette gördüğüm ilhinç tarifleri pişirmeyi denemek istiyorum. Köfte, balık, sucuk, kuzu şiş ve dana bonfile tarzı mangala giriş 101 mangallarının tümünü yaptım ve mangalı da biraz tanımış oldum. Şimdi de biraz daha orijinal ve evde yapmaktan heyecanlanacağım türden birkaç mangal tarifi var aklımda, bunlardan birisi de mangalda kokoreç tarifi.

Mangalın üzerinde boylu boyunca bir şiş satın aldım kokoreç gibi et yemeklerini çevirerek yapabilmek için, weber barbekülerde şiş deliği hazır olarak gelmediği için mangalın üzerine yuvarlak bir hazne de satın aldım ve şimdi sıra geldi bu alışverişlerin ekmeğini yemeye :) Şişe takacak büyüklükte çiğ kokoreç arıyorum ama kendi kasabımda bulamadım, bulunduğum muhitteki birkaç kasaba daha uğradım ama onlar da hazırlamadıklarını söylediler. Son olarak da kokoreç satan birkaç restorana uğradım, onlar da kokoreçleri çiğ olarak satmadıklarını söylediler.

Tüm kokoreç almak istiyorum şişe takmak için, eğer bulamazsam ufak atom tipi kokoreçlerden de birkaç tane alabilirim. İstanbul'da çiğ kokoreç yapıp tüm olarak satan kasap ya da restoran bilen varsa adını ve yerini yazabilir mi?

aliduman

12.10.2020 12:43

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 20 Ocak 2021 09:24
  13

  Ankara için Ulus'taki Salim Baba kokoreç (SBA kokoreç) bence gayet başarılı, bkz: Tüm kokoreç evde nasıl yapılır? Fırın ve mangal için tarif

 • 15 Ekim 2020 22:42
  3

  Ankara'da çiğ kokoreç satan SBA kokoreç diye bir yer varmış, iyi yorumları var kötü yorumları da. Deneyen olursa buraya da görüşlerini yazabilir mi?

 • 16 Eylül 2021 12:01
  2

  Biz de arkadaşın büyük mangalında yaklaşık 3 saat kadar çevirdikten sonra ızgarada içini de pişirerek öğlen yemeği tadında hazırladık ve dışarıdaki hazır kokoreçlerden bile lezzetli oldu. arkadaş nereden aldı bilmiyorum ama google işletmelerden yorumlarına bakarak bulunduğunuz yere en yakın olan kokoreççiden temin edebilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İstanbul'da Çiğ Kokoreç Nerede Bulunabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.