5.00 / 1 oy

İstanbul'da Çiğ Kokoreç Nerede Bulunabilir?

Weber barbekü ile uyumlu aksesuarlar nereden temin edilebilir? sorumda da bahsettiğim gibi weber marka güzel bir barbekü aldım ve şimdi bu barbekü ile internette gördüğüm ilhinç tarifleri pişirmeyi denemek istiyorum. Köfte, balık, sucuk, kuzu şiş ve dana bonfile tarzı mangala giriş 101 mangallarının tümünü yaptım ve mangalı da biraz tanımış oldum. Şimdi de biraz daha orijinal ve evde yapmaktan heyecanlanacağım türden birkaç mangal tarifi var aklımda, bunlardan birisi de mangalda kokoreç tarifi.

Mangalın üzerinde boylu boyunca bir şiş satın aldım kokoreç gibi et yemeklerini çevirerek yapabilmek için, weber barbekülerde şiş deliği hazır olarak gelmediği için mangalın üzerine yuvarlak bir hazne de satın aldım ve şimdi sıra geldi bu alışverişlerin ekmeğini yemeye :) Şişe takacak büyüklükte çiğ kokoreç arıyorum ama kendi kasabımda bulamadım, bulunduğum muhitteki birkaç kasaba daha uğradım ama onlar da hazırlamadıklarını söylediler. Son olarak da kokoreç satan birkaç restorana uğradım, onlar da kokoreçleri çiğ olarak satmadıklarını söylediler.

Tüm kokoreç almak istiyorum şişe takmak için, eğer bulamazsam ufak atom tipi kokoreçlerden de birkaç tane alabilirim. İstanbul'da çiğ kokoreç yapıp tüm olarak satan kasap ya da restoran bilen varsa adını ve yerini yazabilir mi?

aliduman

12.10.2020 12:43

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İstanbul'da Çiğ Kokoreç Nerede Bulunabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.