5.00 / 1 oy

Kırkayak eve nasıl girebilir?

Evi sürekli kırklayan ve en ufak haşereden bile rahatsız olan birisi olarak dün evde kırkayak görünce neye uğradığımı şaşırdım. Gayet şehir merkezinde oturan ve camlarında bile sineklik teli olan birisi olarak kırkayağı, üzerine hatrı sayılır miktarda böcek ilacı boşalttıktan ve katman katman kağıtlar ve poşetlerle dışarı attıktan sonra oturdum bu kırkayak eve nereden nasıl girebilir diye düşünmeye başladım. Elbette düğündüğüm diğer soru da evde acaba bir kırkayak gördüysem başka kırkayaklar da olabilir mi oldu ama evde gezip böcek aramadığım yer kalmayınca başka kırkayak falan olmadığına ikna oldum. Umarım yumurtlama ve çoğalma gibi şeyler de yapmamıştır da tekrar benzer bir korku yaşamam.

Sonra jeton düştü ve böceğin eve girebileceği tek kaynağı tespit ettim. Geçen hafta balkondaki bitkilere takviye yapmak için toprak ve hazır solucan gübresi sipariş etmiştim. Açıkçası gübrenin içinden çıkabileceğini sanmıyorum ama torflu toprağın içinden çıkmış olması ve eve de bu şekilde girmiş olması çok mantıklı geldi. Bugüne kadar hiç benzer bir böcek girmesi durumu yaşamadığım için kırkayak eve nasıl girdi sorusu benim için çok önemliydi.

Bu başlığı da iki amaçla açtım. Birincisi, yaşadığım kırkayak macerasını anlatarak böceğin eve nereden nasıl girmiş olduğunu sormak ve eve internetten toprak siparişi verenleri de benzer bir olumsuzluk yaşamaları ihtimaline karşı uyarmak. Sonuçta aldığınız toprak da bir bahçeden alınıp çuvala konup gönderiliyor ve içinde ne varsa tümüyle size ulaşmış oluyor.

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Buzdolabını böcekler basmış siz aynı hatayı yapmayın

bkz: Uğur böcekleri bitkilere zarar verir mi?

bkz: Bakliyatların ve kuruyemişlerin böceklenmemesi için ne yapılmalı?

bkz: Araba tamponuna ve camına sinek böcek yapışmasını engellemek

bkz: Hamam böceklerini öldürmek için ilaç tavsiyesi

bkz: Hamam böcekleri banyoya nereden nasıl çıkabilir?

shaziye

28.03.2021 13:06

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kırkayak eve nasıl girebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.