5.00 / 1 oy

Liyosel (Lyocell) kumaş nedir? Özellikleri Nelerdir?

Bu aralar sıklıkla karşıma çıkan Liyosel (Lyocell) kumaşın aslında yeni olmadığını, geçmişinin eskilere dayandığını öğrendim. Sizlerden Liyosel (Lyocell) kumaştan yapılan ürünlerden kullanan var mı? Sağlıklı bir kumaş mı? açıkçası biraz pahalı geldi bana. Sağlıklı ve kaliteli bir kumaşsa elbette parasına değer. İnternette yaptığım kısa araştırma sonrasında aslında 1991 yılında  "Lenzing" tarafindan üretildiği ve "Tencel" ismiyle tescilenen selulözik elyaftır. 

Okaliptüs ağacından elde edilir, pamuktan daha yumuşak, daha parlaktır. rengi pamuk ya da ketene göre daha geç solar, dayanıklılığı daha fazladır ve en az onlar kadar teninize temas halinde rahatlık verir. İç giyim, dış giyim ve ev tekstil ürünlerine jadar oldukça geniş bir yelpazede kullanılabilir. Pamuğa göre daha pahalıdır fakat rahatlıkla boyanabilir olması kullanış açısından birçok üreticiye kolaylık sağlar. 

İnternette okuduklarımdan sağlıklı bir kumaş olduğunu düşünüyorum fakat sizlerden kullananlar varsa, ürün tipi ya da marka fark etmez. yorumlarınızı, düşüncelerinizi bildirirseniz benim gibi merak eden kullanıcılara yardımcı olmuş olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim. 

 

 

htasdelen

17.11.2020 17:41

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 20 Kasım 2020 15:31
    0

    Oxxo, İpekyol, Mudo, Faik Sönmez gibi mağazalarda Tencel adı altın da görmeniz mümkündür. Güvenle kullanabilirsiniz. Verdiğiniz parayı kesinlikle hak edecektir. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Liyosel (Lyocell) kumaş nedir? Özellikleri Nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.