5.00 / 1 oy

Para transferi (EFT) saatleri değişti mi?

Pandemi sebebiyle kamu kuruluşlarının çalışma saatleri 10:00-16.00 arasına alınmıştı. Bunun arkasından özel bankaların da mesai saatlerini değiştirmesi bekleniyordu ve beklendiği gibi sırayla tüm bankalar müşterilerine saat değişikliği mesajları göndermeye başladılar bile. Benzer değişiklik kısıtlamaların ilk başladığı zamanlarda da yapılmıştı ki olması gereken de zaten bu kısıtlamaların gecikmeden yapılması. Biraz önce telefonuma Halk bankasından mesaj geldi. Mesaj tam olarak şu şekilde:

"Pandemi sebebiyle alınan tedbirler kapsamında internet üzerinden Halkbank hesabına para transferi 09:00-16:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir." EFT konusunda her bankanın farklı saat aralığı var biliyorum fakat neden pandemi sebebiyle EFT saatlerinin değişmesi gerektiğini açıkçası anlamlandıramadım. Gerçi gelen mesaj Halk Yatırım'dan geldi belki de demek istenilen Halk Yatırım hesabı ile Halk Bank hesapları arasında yapılan transfer işlemleri içindir. Bilgisi oln varsa aydınlatırsa sevinirim. 

 

sezginipek

08.12.2020 07:34

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Nisan 2022 07:40
    0

    artık fast var ve her saat istediğiniz tutarda (limitler dahilinde) para transferi yapabilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Para transferi (EFT) saatleri değişti mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.