5.00 / 1 oy

Kedi beslenen ev kokar mı?

Kediler, gerçekten çok temiz hayvanlar ve suyu hiç sevmeseler bile kendilerini sürekli temiz tutma konusunda çok balarılı hayvanlar. Ama kendi arkadaşlarımın evlerinde tespit ettiğim bir durum var ve bu durum hakkında görüşlerimi paylaşmak için bir başlık açmak istedim.

Kedi beslenen evler kokabiliyor, ama tümü kokar ya da hiçbirisi kokmaz gibi bir genelleme yapabilmek mümkün değil. Örneğin evinde dört kedi besleyen bir arkadaşımın 1+1 kutu gibi evinde en ufak bir koku duymadım yıllarca. Evin bir köşesinde kedi kumu var ve kedi kumu zaten düzenli değiştiriliyor ve koku yapmıyor. Ama tek bir kedi besleyen ve görece çok daha büyük bir evde oturan bir arkadaşımın evi son gittiğimde çok kötü bir koku ile sarılmıştı. Ne olduğunu sorduğumda ise kedinin hasta olduğunu öğrendim. Bir diğer olası durum da kısırlaştırmayan kedilerin çift bulabilmek için koku yaymalarıymış ve evde beslenen kediler de bu kokuyu yaydıklarında haliyle kötü bir kokuya sebebiyet verebiliyorlar.

Sonuç olarak kedi beslenen evlerin kokması bence çok haksız bir genelleme, ama bazı durumlarda özellikle hasta ve kısırlaştırılmamış kediler kokuya sebebiyet de verebildikleri için eğer kedi beslenen evde kötü bir koku var ise bunun nedeninin araştırılması gerekiyor.

 

Editör editi: sitedeki benzer bazı diğer başlıklar için;

bkz: Evde kedi besleyenlerin mutlaka alması gereken önlemler

bkz: Kedi kumunu kaç günde bir yenilemek gerekir?

bkz: Kedi isimleri veritabanı

bkz: Kedi Tüyleri ile Başa Çıkmak için Çözüm Önerileri

bkz: Kedinin Kakasının Poposunda Kalması Normal mi?

bkz: Ağaçtaki Kediyi Bulun :)

derman

24.04.2021 11:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Kasım 2021 09:40
    0

    kedi eğer kısırlaştırılmadıysa ve tür olarak da sosyal bir kedi ise maalesef koku yayma olayları oluyor. ama bazı kedi türleri gerçekten o kadar asil karaktere sahipler ki çiftleşmek için bile başka kedilere yüz vermiyorlar ve kokma olayları da olmayabiliyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kedi beslenen ev kokar mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.