5.00 / 1 oy

Limited şirket kapatmak hala zor mu? (2019)

Birkaç yıl öncesine kadar limited şirketi olup da kapatmak isteyen kişiler, şirket kapatma prosedürleri ile uğraşmak yerine direk olarak şirketi devretmenin daha kolay olduğunu söylüyorlardı, dolayısıyla kapatma işlemleri yerine direk ücretli ya da ücretsiz olarak şirketlerini satışa çıkartıyorlardı. Ben takip etmeyeli TTK değişmiş ve tek kişi limited şirket ya da anonim şirket kurabilir hale gelmiş, şirket kurma prosedürleri de kolaylaştırılmış. Peki aynı kolaylıklar şirketini kapatmak isteyenler için de var mı? Zarar eden şirketi ayakta tutmaya çalışmak yerine direk kapatıp kurtulmak daha mantıklı geliyor ama kapatmak da ayrıca zaman ve para olarak masraf olacaksa yine devretmek daha mantıklı olabilir çünkü.

kaymazhoca

11.10.2019 00:43

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 19 Haziran 2022 15:04
  • 14 Ekim 2019 19:21
    -1

    herkes çıkış stratejisini planlamadan kesin köşeyi dönerim ümidiyle şirket kurduğu için kimse şirket kurarken gerektiğinde nasıl şirketini satabileceğini ya da kapatabileceğini aklına bile getirmiyor. Ticarette her şey var, sorunuzun yanıtını veremedim ama hayırlısı olsun demek istedim.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Limited şirket kapatmak hala zor mu? (2019)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.