5.00 / 1 oy

Payoneer'dan döviz (dolar) transfer etmek (enpara)

Payoneer'a gelen bir miktar dolar vardı, bu dolarları en kesintisiz biçimde nasıl TR hesabıma aktarabileceğimi araştırdım. Önce skrill'e baktım ama sonra yüksek komisyon oranları nedeniyle vazgeçtim. Sonra acaba Türkiye'den paypal kullanma şansım var mı diye araştırdım ama anlaşılan bu da mümkün değilmiş. Ben de sonuç olarak payoneer kullanarak parayı Türkiye hesabıma göndermeye karar verdim.

Payoneer'e kayıt olunca bireysel ve işletme olarak iki adet onay almanız gerekiyor, bilgileri doldurduktan sonra bu onaylar bir hafta içinde verildi. Sonra ödeme request ederek dövizi payoneer'a transfer etmek de 1 gün içinde gerçekleşti. Şimdi de Payoneer'daki dolar bakiyesini TL olarak mı yoksa USD olarak mı transfer etmeliyim diye araştırırken TL olarak transfer edildiğinde kur farkının çok fazla olduğunu gördüm (USD/TRY şu anda 6.75 ama payoneer 6.60'tan hesaplıyor), ben de enpara'dan internet üzerinden vadesiz usd hesabı açtım ve transferi usd hesabıma dolar cinsinden gönderdim. Haftasonu deneyince işlem mümkün değil diyordu ama şimdi listede usd hesabı da aktif olarak görünüyor. Denemek için 50 dolar transfer ettim, 1 dolar kesinti ile 49 dolar gönderdiklerini söylediler. Döviz transferleri genelde ertesi gün geldiği için yarın burayı editleyerek bilgi vereceğim.

koroglu

06.04.2020 09:54

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 10 Nisan 2020 10:31
    10

    edit: ödeme sorunsuz olarak gerçekleşti, ama banka kesintileri nedeniyle olduğunu tahmin ettiğim bir şekilde bana ulaşan net tutar daha az oldu

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Payoneer'dan döviz (dolar) transfer etmek (enpara)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.