5.00 / 1 oy

Hesaplı ve Kaliteli Dart Başlığı (Surround) Tavsiyesi

Nedense dart aksesuarları inanılmaz pahalı fiyatlara satılıyor. Youtube videolarına baktığımda insanlar kendilerine en uygun dart okunu bulabilmek için 20 farklı tür dart oku sipariş ediyorlar ve tümünü deneyebiliyorlar, biz ise yılda bir kere yeni bir set alabilsek lüks gibi geliyor fiyatlardan dolayı. Türkiye'de sınırlı satıcıda zaten marka ve model seçeneği yok, yurt dışından verdiğiniz siparişlerde (bkz: dartscorner.co.uk sitesinden sipariş vermek güvenli mi?) ise fiyatla birlikte vergilendirme de fiyatla birlikte arttığı için yurt dışından gelecek arkadaşların yolunu gözler hale geliyorsunuz.

Dart oynarken dart board'unuza attığınız okların kazara duvara gelmesini engellemek ve duvara zarar vermesini önlemek amacıyla dart başlığı ya da dart surround olarak adlandırılan ürünler kullanılıyor. Ama google'da bu ürünlerin satışta olan versiyonlarını ve fiyatlarını görmek istediğinizde karşınıza çıkan manzara şu şekilde:

dart surround fiyatları

500-700 TL para verdiğiniz bir koruyucuya dart oku isabet etmesin diye üzerine bir koruyucu daha sermek gerek bence. Dartboard fiyatları ile yaklaşık olarak eşdeğer fiyatlarda dartboard surround satıyorlar ve winmau ya da unicorn markalarını seçerek dartboard'unuz ile aynı marka ve uyumlu bir surround almak isterseniz bunun fiyatı da 500 TL'nin üzerinde oluyor ve sanırım kalınlığa göre fiyatlanıyor.

Kuru eleştirinin bir fayfası olmadığını bildiğim için bu konuya çözüm üretebilen birisi var mı diye merak ederek bu soruyu açıyorum. Ucuza satın alabileceğimiz kaliteli ve şık bir dartboard surround var mıdır yoksa seve seve bunlardan birisini mi almalıyız? Ya da alternatif olarak yurt dışından sipariş vererek alabileceğimiz farklı bir dart koruyucu ürün var mıdır?

ediz

04.12.2020 15:56

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 26 Eylül 2021 09:40
    2

    aradan bir yıl bile geçmemiş, o zaman bile pahalı olan fiyatlar bugün daha da üzerine koymuş. daha ucuza dart tahtası almayı düşünürken dart surround  korumasının bu kadar pahalı olması da anında hobiden soğumama neden oldu. köpük vb daha hesaplı bir çözümü vardır bunun muhtemelen ama yurt dışında bu ürünler bu kadar pahalı olmadıkları için ancak bizde üretilmiş çözümlerdir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hesaplı ve Kaliteli Dart Başlığı (Surround) Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.