5.00 / 1 oy

İncir Ağacı Hangi Ayda Meyve Verir?

Yazlıkta incir ağacını görünce oh dedim, yaz vakti incir ağacını bulduğumuza göre artık doyasıya yiyebiliriz, Muğla'nın incirlerini bilen varsa zaten lezzetlerini de bilirler ve neden bu kadar heyecanlandığımı da anlayabilirler. Ama ne yazık ki incir ağacının meyvesi temmuz ayında henüz olgunlaşmadığı için yenmezmiş ve ağustos ayını beklemek gerekirmiş. Güncel durumu göstermek için bir fotoğraf çektim ve meyvelerin henüz ham durumda olduklarını da göstermek istedim.

incir ağacıAğustos ayında maalesef burada olmayacağım için bu yaz güzelim incirleri dalından kopartıp yemek kısmet olmayacak ama en azından bir şey daha öğrenmiş oldum. Manavlarda ve yol kenarlarında satılmaya başlanan incirlerin ise hormonel gıda takviyeeleri ile erken olgunlaştırıldığını düşünüyorum. Solucan gübresi bile olsa 1 ay fark ettirmez çünkü.

patriotic27

08.07.2020 15:37

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Temmuz 2020 23:07
    2

    Normal koşullarda Ağustos ayı incir zamanıdır. Fakat yağış miktarı ve sıcaklığa bağlı olarak bu tarihte oynama olması olması doğal karşılanmalıdır. Özellikle ilkimlerin kaydığını fazlasıyla hissettiğimiz şu günlerde 1- iki hafta oynamalar 1 ay gibi uzun sürelere yayılabiliyor. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
İncir Ağacı Hangi Ayda Meyve Verir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.