5.00 / 1 oy

Hem pahalı hem de lezzetsiz yemekler veritabanı

Bazı yemeklerin lezzetli oldukları düşüncesi bence tamamen pahalı olmalarından kaynaklanan bir yanılsama durumu. Örneğin sebze sevmeyen birisinin sırf kilosu 200 TL diye kuşkonmaz olmadan mangal yapamaması (bkz: Kuşkonmaz Nasıl Yenir? ve bkz: Mangalda Kuşkonmaz Nasıl Yapılır?) ve bir de üstüne idrarda çemen yemiş gibi koku günlerce koku yapması (bkz: Kuşkonmaz yedikten sonra garip idrar kokusu normal mi?) buna çok güzel bir örnektir. Yeme konusunda çok meraklı birisi olduğum için aşağıdaki listedeki tüm ürünleri denemek için bir kere ben de yemişimdir ama sonrasında sırf fiyatları çok pahalı olduğu için çok lezzetli oldukları yanılgısına düşmeden de bırakmışımdır.

Bu liste tamamen benim kendi beğenmediğim pahalı yemeklerden oluştuğu için siz yine bir denk geldiğinde tadına bakın derim ama tadına baktıkran sonra sırf pahalılar diye de çok lezzetli oldukları yanılgısına düşmeyin ve tatlarını mümkün olduğunca fiyatlarından bağımsız olarak değerlendirin.

1. Havyar (imajına aldanmayın)

2. Makaron (yemeksepeti'nde joker çıkınca bile almıyorum artık)

3. Ejder meyvesi (siyasi malzeme oldu da fiyatı arttı, bence hiçbir lezzeti yok)

4. Avokado (Faydalarını tenzih ediyorum, tadı çok kötü) (bkz: Avokado nasıl seçilir ve nasıl yenir?)

5. Mango (Fotoğraflık ama yemelik değil)

6. Rokfor peyniri (amaç küflü peynir yemekse kendi peynirlerimiz daha lezzetli)

7. Lazanya (hamur aynı hamur ama adı lazanya hamuru olunca fiyatı katlıyor)

8. Beyaz çay (siyah çay kültürünün yanına yaklaşamaz)

9. Enginar (ilginç ama bir adet enginar 40 TL olduğu için artık lüks gıda sınıfında yer alıyor)

10. Trüf mantarı

Kalamar ve karides de pahalıdır ama inanılmaz lezzetlidir mesela, sushi de yine mükemmel bir yemektir ve derin de bir kültürü vardır. Istakoz deseniz sırf nasıl yeneceği konusunda alet çantası gibi setinin hakkını vermeniz gerekir. Her pahalı olan yemek güzeldir ya da kötüdür diye bir genelleme yapmamak lazım demeye çalışıyorum özet olarak.

murat27

09.01.2021 21:00

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 9 Ekim 2021 00:49
    3

    starbucks'tan birkaç yıl önce bir kahve alacaktım, sanırım kış ayıydı ve kasada çalışan kız bana ısrarla balkabaklı bir içecek önerdi. şöyle lezzetli böyle güzel derken siyah kahve yerine gittim, saçma da bir para vererek bu balkabaklı kahveyi aldım. bir yudum almamla birlikte döküp tekrar sıraya girmem ve americano almam da bir oldu. bu da böyle bir anımdır.

  • 8 Ekim 2021 09:33
    0

    kalabalık steak restoranlarında etleri pişirirken kurutup önünüze koyup bir de üstüne kazık gibi fatura getirebiliyorlar. et lezzetsiz olduğundan değil, ama şefin her bir ete özel itimam göstermesi gerek. köfte gibi alayım çevireyim rengi değişince dışını kızartır veririm olmaz steak türü etlerde.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hem pahalı hem de lezzetsiz yemekler veritabanı

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.