5.00 / 1 oy

Kuşkonmaz yedikten sonra garip idrar kokusu normal mi?

Hayatımda hiç yemediğim bir sebzeye bugün et parası verdim, 300 gramını neredeyse 50 TL'ye migros'tan satın aldım ve açıkçası beklentimi de karşılamadı. Almanya'da kuşkonmaz fanları varmış ve bu mereti türlü türlü pişirip yemeden duramıyorlarmış. Hesaplı bir sebze olsa ayda bir kere aklıma gelir ve tereyağı ve baharat karışımı ile fırında ben de yaparım ama orada muhtemelen çok daha ucuz bir sebze iken burada et parasına satılıyor.

Benim en çok garibime giden ve bana bu soruyu açtıran ise kuşkonmazın böbrekler üzerindeki ilginç etkisi oldu. Sırf idrar kokmasın diye çemenli pastırma yemekten bile kaçınan adamım ama bu sefer cidden ters köşe oldum, yahu idrar kokutan sebze mi olur? Kuşkonmaz (asparagus da diyorlar) yiyeli iki gün oldu ve halen idrarımdan tuzlu ve baharatlı çekirdek gibi bir koku geliyor, metalimsi olarak da ifade edilebilir. Tadı da böyleydi acaba psikolojik mi diyorum ama internetten bakınca meğerse kuşkonmazın böyle bir etkisi varmış ben de yeni öğrenmiş oldum.

Dolayısıyla kuşkonmaz yedikten sonra tuvalette idrarınızı yaparken idrarınızda farklı bir koku alırsanız panik olmayın, bu tamamen kuşkonmazın etkisi ve gayet normal bir durum. Bende iki gün sürdü ama kimde ne kadar sürer bilemiyorum tabi. Böbrek rahatsızlığı olanlar ya da çok az/çok fazla sıvı tüketenler için belki bu süreler değişebilir.

Ekleme: Bu vatandaş da beğenmiş, problem bende midir nedir? Mangalda Kuşkonmaz Nasıl Yapılır? :)

koksals

29.10.2020 12:48

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kuşkonmaz yedikten sonra garip idrar kokusu normal mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.