5.00 / 1 oy

Hem Ankara'da Hem Türkiye'de 1000 Vaka Olması Normal Mi?

Ankara tabip odası sadece Ankara'da pozitif vaka sayısının 1000'e yakın olduğunu söyleyen bir açıklama paylaştı, buna rağmen Türkiye genelindeki vaka sayılarına baktığımda da halen 1000'li sayılar paylaşılmaya devam edildiğini görmeye devam ediyorum. Acaba bütün vakalar Ankara'da mı yoksa bu rakamlar arasında bir çelişki olabilir mi?

Bir yandan da yine geçtiğimiz günlerde Konya'da görev yapan bir hekimin ses kayıtları paylaşılmıştı, bu hanım da bütün illerde yatılı hasta kapasitelerinin tamamen dolduğunu ve yazlık beldelerdeki hastanelerde yer kalmadığı için tğm hastaların artık Konya gibi şehirlere transfer edildiğini söylüyordu. Ses kaydı olduğu için teyide muhtaçtır elbette ama bugünlerde hepimizin aklında da aynı soru işareti var haliyle. Bu rakamlarla ikinci dalga pandeminin başlamış olduğu gibi bir sonuca varabiliriz ve bu ortamda okulları açmak doğru mudur yoksa daha büyük tehlikelere kapı açmak mıdır?

Soruyu fazla dallandırıp budaklandırmadan başlıkta yazan haliyle sınırlandırmak istiyorum, Ankara'da 1000'e yakın vaka olduğı bilgisi doğru ise Türkiye genelinde de 1000 vaka olması ne kadar doğrudur?

benimadimcemil

10.08.2020 10:26

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hem Ankara'da Hem Türkiye'de 1000 Vaka Olması Normal Mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.