5.00 / 1 oy

Rüya esnasında rüyada olduğunu fark edebilmek için ne yapmak gerekir?

Sadece yıllar önce bir kere kaza eseri başardığım bir olaydan bahsetmek ve bunun bilinçli olarak tekrarlanabilir bir durum olup olmadığını sormak istiyorum. Rüya görürken bilinç olarak bir anda rüya görmekte olduğumun farkına varmıştım ve kendi rüyamı yönetmiştim. Rüya sonsuz sınırsızlık ve kendi yazdığınız senaryoyu gerçek hayat gibi yaşıyorsunuz ve ister uçuyorsunuz, ister duvarların içinden geçiyorsunuz. Sonra bir kere daha bu durumu yaşayamadım ve açıkçası çabalamak da aklıma gelmedi.

Rüyadayken rüyada olduğunun farkına varabilmeni sağlayan lucid dreaming adında bir tekniğin varlığını öğrendim ve insanlar rüyadayken rüya gördüklerini fark ederek kendi rüyalarını yönetebilmek için çeşitli çalışmalar yapıyorlarmış. Ama internette çok bilgi kirliliği var ve derli toplu bir temiz bilgiye erişemedim. Lucid dreaming ya da varsa rüyadayken rüya görmekte olduğunu fark etmeyi sağlayacak farklı yöntemlerin teknikleri nelerdir? Örneğin yatmadan önce bir ışığa uzun süre bakmak ve uykuya bu şekilde dalmak gibi örnekler verilmiş, ne kadar doğrudur?

okutay

07.02.2021 23:37

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 8 Şubat 2021 01:41
    19

    Rüyadayken rüyada olduğunu fark etmek herkesin zaman zaman başına gelebilen bir şey, bana da birkaç kere olmuştur. ama bunu bilinçli olarak her seferinde sürdürmeye çalışmanın tehlikeleri olduğunu okumuştum. insanlar, rüyalarında istedikleri sanal gerçekliği yaşayabildikleri için bu sefer günde 20 saat uyumaya başlıyorlar ve gerçek hayatın realitesi yerine rüyalarının sonsuz imkanlarını yaşamayı tercih ediyorlar. İstediğiniz kişilerle (ölmüş yakınlarınız, ünlüler, sevdikleriniz ve hatta isterseniz nefret ettikleriniz) istediğiniz senaryoları çekebildiğiniz bir sonsuzluk ve her türlü süper güç vb. her insanın hayali olurdu. bu yüzden hiç yeltenmemenizi ve hayallerinizi yatağınızdan kalktıktan sonra gerçek hayatta gerçekleştirmenizi dilerim.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Rüya esnasında rüyada olduğunu fark edebilmek için ne yapmak gerekir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.